В Україні ухвалили закон про імпічмент президента

916 0
Законопроєкт підтримали 245 депутатів.
ілюстративне фото: Reuters

ілюстративне фото: Reuters

Верховна Рада ухвалила законопроєкт президента Володимира Зеленського про імпічмент в другому читанні та в цілому. Про це повідомляє Громадське.

Після того, як Верховна Рада підтримала законопроєкт у першому читанні 337 голосами, спікер Ради Дмитро Разумков відразу ж поставив на голосування ухвалення закону в цілому. Таке рішення викликало обурення у багатьох депутатів, однак голосування таки відбулося. В цілому законопроєкт підтримали 245 депутатів.

Читайте татаокж: В Україні хочуть створити спеціальний ІТ-фонд

Що передбачає ухвалений закон:

 • Верховна Рада може усунути президента України з поста в порядку імпічменту виключно в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину.
 • Підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради (понад 225 депутатів), підписи яких не відкликаються
 • Рішення щодо ініціювання імпічменту та включення його до порядку денного сесії Верховної Ради як невідкладного також мають підтримати більше 225 депутатів:
 • У разі включення питання про ініціювання імпічменту до порядку денного Верховна Рада створює спеціальну тимчасову слідчу комісію для проведення розслідування факту та обставин вчинення президентом державної зради або іншого злочину
 • Зі свого боку президент може користуватися у процедурі імпічменту послугами захисників.
 • Пленарне засідання Ради, на якому розглядаються висновки й пропозиції комісії, має бути відкритим, за винятком випадків, коли озвучується інформація становить державну таємницю.
 • У разі ухвалення рішення про звинувачення президента Верховна Рада повинна звернутися до Конституційного і Верховного судів.
 • Якщо Конституційний і Верховний суд визнають, що діяння, в яких звинувачують президента, містять ознаки державної зради або іншого злочину, Верховна Рада ухвалює рішення про усунення президента України з поста в порядку імпічменту
 • Рішення вважається ухваленим, якщо за нього проголосували не менше 3/4 народних депутатів України, від конституційного складу Верховної Ради, тобто понад 300 депутатів.
 • Якщо для ухвалення постанови про імпічмент не вистачає голосів, спікер від імені парламенту вибачається перед президентом.
 • Відставка президента за власним бажанням є підставою для припинення процедури імпічменту на будь-якій стадії, а також для закриття відповідних проваджень у Конституційному і Верховному судах.

Нагадаємо, 6 червня Верховна Рада попереднього скликання ухвалила закон про тимчасові слідчі комісії (ТСК), що передбачає врегулювання процедури імпічменту президента. Ініціаторами законопроекту стала низка депутатів, серед яких львів’яни Андрій Парубій та Олег Березюк.

Однак президент Володимир Зеленський його не підписав, а відтак закон не набув чинності.Читайте також: