Як смартфон впливає на здоров'я. Роз'яснення від МОЗ

921 0
Уляна Супрун радить не використовувати будильник на телефоні, а також вимикати сповіщення, принаймні у робочий час.
Ілюстративне фото

Ілюстративне фото

Надмірне використання телефонів змінює поведінку людини та негативно впливає на здоров‘я. Медики відзначають навіть специфічний набір симптомів, на кшталт оніміння пальців чи порушення постави, що виникають через те, що ми не відриваємось від телефону годинами, пише на своїй сторінці у Facebook очільниця МОЗ України Уляна Супрун.

Читайте також: Уляна Супрун спростувала діагноз «остеохондроз»

За її словами, згідно з міжнародними дослідженнями, зростають негативні ефекти від надмірного користування ґаджетами, наприклад, що ризики виникнення залежності, порушення сну та навіть появи депресії. Уляна Супрун радить провести експеримент і хоча б на декілька днів скористатися порадами, які допоможуть рідше користуватися смартфоном, зокрема:

  • не використовувати смартфон як будильник

Ми буквально засинаємо і прокидаємось з телефоном, коли налаштовуємо будильник перед сном та вимикаємо його вже вранці. Через те, що телефон перебуває поруч із ліжком, з‘являється спокуса відразу відповідати на не дуже важливі повідомлення чи переглядати стрічку новин у соціальних мережах. Тому краще замінити телефон на звичайний будильник, і за можливості навіть не залишати телефон у кімнаті, де ви спите.

Це саме стосується й годинника. Краще мати годинник на руці, ніж постійно перевіряти час на телефоні. В такому випадку вірогідність, що ви будете відволікатись зменшується в рази.

Читайте також: Уляна Супрун спростувала діагноз «дисбактеріоз»

  • Вимикайте сповіщення

Вони дуже часто відволікають увагу. Інколи ми реагуємо на одне сповіщення, а потім розуміємо, що вже впродовж тривалого часу гортаємо стрічку новин в соціальних мережах. Щоб уникнути цього, налаштуйте сповіщення найбільш оптимальним чином, наприклад, вимикайте їх в робочий час чи просто приберіть звук.

  • Визначте певний період упродовж дня, коли ви не будете взагалі торкатись телефона

Телефон зазвичай не потрібний за обіднім столом, у ванній кімнаті або під час перегляду фільму чи читання книги. Тому плануйте перерви від телефону в цей час, наприклад, залишайте його в іншій кімнаті.

  • Видаліть додатки та профілі в соціальних мережах, якими давно не користуєтесь

Це допоможе зберегти ваш час та не відволікатиме увагу на зайві сповіщення та звукові сигнали. Пам’ятайте, гігієна телефону така ж важлива, як і чистота рук.


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар