Як адаптуватися до переведення годинника. Поради медиків

740 0
За 6 годин до сну не варто вживати каву чи чай.
Фото умовне

Фото умовне

Цієї ночі Україна перейшла зимовий час, стрілки годинників перевели на одну годину назад. Часто такі зміни негативно відображаються на самопочутті для людей. У Центрі громадського здоровʼя дали кілька порад, як адаптуватись до нового режиму дня.

«Щорічно в останню неділю жовтня Україна переходить на зимовий час. У 2023 році ми переведемо стрілки на годину назад 29 жовтня о 04:00. Для того, щоб така зміна режиму дня не стала стресом для організму, важливо до цього підготуватися», – зазначили медики.

Як поліпшити якість сну та не постраждати від збою «внутрішнього» годинника:

  • не вживайте кофеїн за 6 годин до сну (каву, чай);
  • відмовтеся від вживання алкоголю та тютюну, особливо перед сном;
  • не займайтеся фізичною активністю перед сном, робіть це вдень, а ввечері оберіть легку прогулянку;
  • регулярно провітрюйте кімнату, дотримуйтесь комфортного для себе температурного режиму;
  • забезпечте тишу та зменште освітленість спальні, за 30 хвилин до сну не скрольте стрічку соцмереж, вимкніть телевізор та комп'ютер.

Нагадаємо, перехід на зимовий час в Україні відбувається щороку в останню неділю жовтня. У 2023 році українці перейшли на зимовий час 29 жовтня о 4:00. Стрілки годинника потрібно перевести на одну годину назад. Тобто, якщо на годиннику 4:00, слід поставити 3:00. 

Тетяна Дзяма

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!