Чи може військовозобов’язаний влаштуватися на роботу без військового квитка. Пояснення

14748 0
За псування або недбале зберігання військово-облікових документів, яке спричинило втрату їх, передбачена адміністративна відповідальність
Умовне фото

Умовне фото

Без дійсного військового квитка або документа про взяття на облік військовозобов’язаний не зможе влаштуватися на роботу або вступити до навчального закладу. Про це у коментарі  Tvoemisto.tv повідомила керівниця пресслужби ЛОТЦК та СП Марія Левко.

Що таке військово-облікові документи 

Військово-облікові документи це: для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов'язаних та військовослужбовців – військовий квиток або тимчасове посвідчення. Посвідчення про приписку – документ, який видається громадянам України, приписаним до призовних дільниць.

Читайте також: Чи будуть санкції проти чоловіків, що виїхали за кордон в час війни. Пояснення

Приписка чоловіків до призовних дільниць проводиться для взяття їх на військовий облік, визначення наявних призовних ресурсів, ступеня придатності до військової служби, встановлення освітнього рівня, здобутої спеціальності або професії, рівня фізичної підготовки, вивчення особистих якостей. До призовних дільниць щороку протягом січня – березня приписуються допризовники, яким у рік приписки виповнюється 17 років. Органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, заклади освіти щороку зобов’язані подавати до відповідних ТЦК та СП списки громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць.

Які документи потрібні:

  • паспорт або свідоцтво про народження;
  • копія атестата, диплома, свідоцтва чи довідка про освіту;
  • довідка з місця роботи або навчання із зазначенням посади, фаху, з якого часу працює (для тих, хто навчається — курс або клас);
  • характеристика з місця роботи або навчання;
  • чотири фотографії розміром 3×4 см;
  • посвідчення і довідки про складання спортивних розрядів;
  • посвідчення водія;
  • довідка про середній заробіток.

Зазначимо, що за псування або недбале зберігання військово-облікових документів, яке спричинило втрату їх, передбачена адміністративна відповідальність – штраф від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також, якщо таке діяння було вчинене повторно протягом року, або в особливий період, відповідальність — штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, раніше Tvoemisto.tv пояснювало, хто може отримати повістку, які є види, та яке покарання очікує у разі неприбуття за викликом призовника у військкомат. Детальніше, читайте тут.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!