Мобілізація на Львівщині. Яке може бути покарання за неявку до військкомату після отримання повістки

13659 0
Неявка до військомату карається адміністративним штрафом або кримінальною відповідальністю.
Умовне фото

Умовне фото

У зв’язку з тривалою повномасштабною війною проти України – Указом Президента України №254/2023 продовжено строк дії воєнного стану в Україні та загальної мобілізації – до 18 серпня 2023 року. У коментарі Tvoemisto.tv керівниця пресслужби ЛОТЦК та СП Марія Левко розповіла, хто може отримати повістку, які є види, та яке покарання очікує у разі неприбуття за викликом призовника у військкомат.

«Через проведення загальної мобілізації в країні проводяться спеціальні заходи, зокрема призов військовозобов’язаних до ЗС України на військову службу по всій території, і Львівщина не є виключенням. Під час мобілізації чоловіки зобов’язані з’являтися за викликом до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення їх облікових даних та визначення їх призначення на цей період», – каже Марія Левко.

Читайте також: Чи будуть санкції проти чоловіків, що виїхали за кордон в час війни. Пояснення

Хто може отримати повістку

Повістку може отримати будь-який чоловік віком від 18 до 60 років. Законодавством на сьогодні не визначено порядку, де можна чи не можна вручати повістку. Фактично її можуть вручити особисто в руки в будь-якому місці: на вулиці, блокпосту, робочому місці, за місцем проживання тощо.

Хто може вручити повістку

Вручати повістку може представник органу місцевого самоврядування, керівник підприємства, установи, організації, де працює військовозобов’язаний, управителі багатоквартирних будинків. Крім того, повістки можуть вручати безпосередньо посадові особи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Читайте також: Чоловіків, які незаконно виїхали з України, чекає покарання, – Клименко 

Чи можуть чоловікам вручати повістки через родичів

«Щоб вручити повістку насамперед необхідно встановити особу, якій вона вручається. У воєнний час потрібно завжди носити з собою документи і в разі запиту надавати їх для перевірки уповноваженій особі. Такими уповноваженими особами є представники Національної поліції України. Повістка має бути вручена особисто. Якщо особа відмовляється від отримання повістки, складається акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків та вручається військовозобов’язаному під підпис», – каже Марія Левко.

Вона зауважила, що вручення повістки не означає, що особа одразу ж відправиться на навчання чи на фронт. Це насамперед робиться для уточнення облікових даних.

Види повісток

Повістка для уточнення даних – ці повістки вручають для уточнення та оновлення інформації про склад сім’ї, стан здоров’я військовозобов’язаних, місце роботи тощо.

Повістка на проходження військово-лікарської комісії – ця повістка за підписом начальника РТЦК та СП зобов'язує пройти медичне обстеження. До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов'язаного. Після медкомісії у цій картці буде вказаний висновок військово-лікарської комісії про придатність, непридатність чи обмежену придатність до військової служби.

Повістка для призову на строкову військову службу – ця повістка передбачає призов на строкову військову службу. Наразі такі повістки не видають, адже наразі призов на строкову військову службу до ЗСУ та інших військових формувань НЕ проводиться через загальну мобілізацію.

Мобілізаційне розпорядження – ця повістка вручається військовозобов’язаному після проходження медкомісії, якщо його визнано придатним до проходження військової служби.  Повістка має бути правильно заповнена і підписана начальником територіального центру комплектування.

У будь-якій повістці мають бути вказані: прізвище, ім’я та по батькові, рік народження та адреса проживання військовозобов’язаного, вид повістки, дата, час та адреса куди необхідно з’явитися, уточнення щодо необхідних документів, назва органу, печатка, підпис, прізвище, ім’я та по батькові начальника РТЦК та СП.

Читайте також: Військовий комісар з Львівщини пояснив, чому повістки вручають у громадських місцях

Яке покарання очікує призовника у разі неприбуття за викликом у військомат

Неявка на виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки карається адміністративним штрафом або кримінальною відповідальністю.

У разі неприбуття за викликом по-першому або другому виду повістки до територіального центру комплектування та соціальної підтримки особі загрожує адміністративний штраф у розмірі: за перше порушення від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн), а в разі повторного порушення протягом року від 200 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400 – 8500 грн).

За ігнорування повісток третього або четвертого виду – кримінальна відповідальність від обмеження волі до 3 років до позбавлення волі від 3 до 5 років.

Нагадаємо, раніше у коментарі Tvoemisto.tv військовий комісар з Львівщини Олександр Тіщенко зазначав, що мобілізація в області продовжується. Оскільки військозобов'язані чоловіки не приходять до ТКЦ і СП та не уточнюють свої дані протягом років чи намагаються втекти від мобілізації, то їм доводиться вручати повістки на вулицях, у громадських місцях.

Додамо, з 24 лютого 2022 року у зв’язку з повномасштабним російським вторгненням в Україні ввели воєнний  стан та оголосили про загальну мобілізацію. На сьогодні по всій країні триває укомплектування особовим складом підрозділів ЗСУ та інших військових формувань. Більше про те, як відбувається мобілізація, кого можуть, а кого ні взяти до війська, читайте у матеріалі.

Антоніна Костик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!