Львів купить 10 нових трамваїв у «Електрона»

3806 0
На участь в торгах на виготовлення трамвайних вагонів для Львова подалися львівський «Електрон» та польська Pesa.
Фото: Вікторія Ейсмунт

Фото: Вікторія Ейсмунт

Нові 10 трамваїв для Львова купуватимуть у консорціуму «Спільне українсько-німецьке підприємство ТОВ «Електронтранс» та ТОВ «ЕлектронМаш».. Сьогодні, 2 вересня, відповідний контракт підписали ЛМР, ЄІБ та «Електрон».

Читайте також: Чому Польщі вдалося зробити зробити громадський транспорт якісним та що робити Львову

12 млн євро надасть Європейський інвестиційний банк, а ще 8,8 – дофінансує місто. Тож для Львова виготовлять 30,2 метрові багатосекційні трамвайні вагони з широкими дверима та низькою підлогою.

У 2016 році Львів уже купив 7 нових трамваїв «Електрон». Більшість із них курсують на маршруті №8 на Сихів.

Додамо, що на участь в торгах на виготовлення трамвайних вагонів для Львова подалися львівський «Електрон» та польська Pesa, але Pesa не встигла підготувати необхідний пакет документів, тож консультанти мали б надати свій висновок.

Читайте також: Як їздить громадський транспорт Львова 1-го вересня. Відео

Зазначимо, що ухвалу про участь Львова у програмі «Міський громадський транспорт України» депутати ЛМР підтримали у листопаді 2017 року. Тоді мова йшла про 120 автобусів різної місткості та 10 трамваїв. Згодом чиновники передумали купувати малі автобуси, а натомість вирішили купити 100 великих.

На це ЄІБ виділив по 12 млн євро. Термін кредиту під держгарантію становить 22 роки під 2,5%. 27 грудня ЛМР остаточно погодила цей кредит для міських комунальних підприємств.

В останні кілька років у Львові за різні кредити придбали у Берліні 30 вживаних трамваїв Tatra KT-4, 50 нових тролейбусів, автобуси МАЗ та Електрон. Ще 50 млн євро Львів візьме у кредит в Міжнародної фінансової корпорації на 100 тролейбусів із автономним ходом та реконструкцію вулиці Шевченка. Крім цього, для Львова планують придбати ще 40 вживаних берлінських трамваїв.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!