Львівщина на третьому місці за поширенням туберкульозу

1186 0
У 2023 році туберкульоз діагностували 1482 жителям області.
Фото умовне

Фото умовне

Львівщина входить до числа регіонів, у яких зафіксовано найбільшу кількість пацієнтів з діагнозом туберкульоз. Так у 2023 році це інфекційне захворювання, яке вражає переважно легені, діагностували 1482 жителям області. Це є третім показником по Україні, а станом на 31 грудня 2023 року активних пацієнтів з туберкульозом було понад 5 тисяч. Про це повідомили у пресслужбі НСЗУ.

На 2024 рік у Програмі медичних гарантій є два пакети з лікування туберкульозу – «Діагностика та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, у стаціонарних та амбулаторних умовах» та «Супровід та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги». За першим пакетом на Львівщині законтрактований з Національною службою здоров’я Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр, а за другим пакетом договір з НСЗУ має 31 заклад первинної медичної допомоги, зокрема, 5 у Львові, два – у Дрогобичі.

«За спеціалізоване лікування одного пацієнта, залежно від складності лікування, у середньому НСЗУ платить медзакладам майже 50 тис. грн, за супровід та лікування на первинному рівні – близько 600 грн на місяць. Пацієнти із діагностованим туберкульозом можуть звернутися до лікарні самостійно без направлення. Також підставами для отримання лікування є направлення сімейного або лікуючого лікаря та переведення з іншого медзакладу», – зазначила директорка Західного МРД Тетяна Кудик.

Яку допомогу можуть отримати хворі на туберкульоз безоплатно:

  • консультування, амбулаторна та стаціонарна медична допомога;

  • аналізи: від розгорнутого клінічного аналізу крові до різних типів досліджень мокротиння та інших зразків біологічного матеріалу;

  • інструментальні обстеження: рентгенологічні (в тому числі КТ), ультразвукові, ендоскопічні (зокрема, бронхоскопія) та інші, відповідно до галузевих стандартів;

  • розробка індивідуального плану лікування пацієнтам на амбулаторному та/або стаціонарному етапі з урахуванням їх супутніх захворювань, оцінка та формування прихильності пацієнтів до лікування, коригування плану лікування (в тому числі із залученням психолога та соціальних працівників);  

  • консультування психологами, лікарями-фтизіатрами та лікарями інших спеціальностей, зокрема, із застосуванням телемедичних технологій;

  • призначення протитуберкульозної терапії та корекція лікування з урахуванням чутливості/резистентності мікроорганізмів до медикаментів тощо;

  • визначення показань до госпіталізації та при необхідності – госпіталізація; 

  • організація амбулаторного лікування, у тому числі із залученням лікарів ПМД;

  • моніторинг результатів ефективності та безпеки лікування та побічних реакцій на протитуберкульозні препарати;

  • надання необхідної допомоги мультидисциплінарною командою з питань медико-психологічного та соціального супроводу тощо.

Читайте також: Чи можна заразитись туберкульозом у трамваї?

Знайти найближчий до вас заклад, законтрактований за пакетами з діагностики та лікування туберкульозу в стаціонарних та амбулаторних умовах і супроводу та лікування туберкульозу на первинному рівні, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг – оберіть область (Львівська) та групу послуг («20 Діагностика та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, у стаціонарних та амбулаторних умовах» або «41 Супровід та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги»).

Нагадаємо, що Центри Львівської, Івано-Франківської та Сумської області вперше в Україні діагностуватимуть туберкульоз за допомогою штучного інтелекту. Надсучасне обладнання вже встановили та медичні працівники, які пройшли тренінг із застосування систем при діагностиці ТБ у пацієнтів, використовують його.

_____________________________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!