Львівський волонтер судитиметься з Солонківською сільрадою через запит про військову допомогу

4934 0
У відповіді на запит сільська рада вказала, що не володіє інформацією та не зобов’язана володіти.
Фото: Солонківська ОТ

Фото: Солонківська ОТ

У Львівському окружному адміністративному суді відкрили спрощене провадження за позовом львівського волонтера Святослава Літинського до Солонківської сільради щодо відповіді на запит, у якій останні відмовились надавати відповідь на інформацію. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень. 

Tvoemisto.tv звернулось до позивача (Святослава Літинського), аби отримати детальнішу інформацію щодо запиту та яку відповідь він отримав.

Згідно з наданими волонтером позовом, він звернувся до Солонківської сільради з такими питанням:

  • Сума надходжень загального фонду за перші 9 місяців 2023 року;

  • Надходження військового ПДФО за перші 9 місяців 2023 року;

  • План на 2023 рік: сума на купівлю товарів, для передачі військовим частинам; сума субвенцій військовим частинам.

  • Виконання станом на момент запиту: сума на купівлю товарів, для передачі військовим частинам; сума субвенцій військовим частинам.

  • Який плановий залишок коштів на кінець 2023 року;

  • Чи є план переказу 75% залишку коштів на кінець 2023 року військовим частинам, як це запропонувало ЛОВА? 

  • План на 2024 рік: сума на купівлю товарів, для передачі військовим частинам; сума субвенцій військовим частинам. 

За словами Літинського, з такими ж запитами він звернувся у всі сільські та міські ради Львівської області. 

«Фактично, я розіслав аналогічні запити у всі міські та сільські ради області, аби мати інформацію і теж допомагати знайомим військовим, які шукають додаткове фінансування для своїх військових частин. І з тієї інформації можна робити певні висновки. Більшість громад дали нормальну швидку відповідь протягом п'яти днів. А тут чомусь сталось так, що вони вирішили приховувати ту інформацію та дали відповідь, що вони не зобов'язані мені її надавати. Не зобов'язані, то отримаємо її через суд, на жаль, з великою затримкою», – заявив волонтер. 

Окрім того, він надав і відповідь на запит, де Солонківська сільська рада посилається на Закон України «Про доступ до публічної інформації»: 

«Розпорядник має право відмовити в задоволенні запиту у випадку, якщо розпорядник інформацією не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит», – вказано у відповіді. 

Після отриманої інформації Tvoemisto.tv звернулось до Солонківської сільради, зокрема до голови Богдана Дубневича, проте відповіді не отримало, лише пропозицію приїхати на візит до мера. 

Читайте також: Солонківська сільрада хоче закупити понад 40 тисяч стіків кавового напою. Вони пояснили навіщо

Додамо, що в ухвалі суду позивач вимагає визнати протиправними дії Солонківської сільської ради щодо ненадання інформації на запит від 1 грудня 2023 року, а також зобов’язати відповідача переглянути його та надати запитувану інформацію. Інформації, коли відбудеться засідання у цій справі, немає. 

Нагадаємо, що нещодавно оприлюднили інформацію, згідно з якою, правоохоронці розслідують факти переплати за військову форму для 103 окремої бригади Сил територіальної оборони, яку здійснювала Солонківська сільська рада. Мовиться про минулорічний тендер на загальну суму майже 42 млн грн, завдані збитки, за версією слідства, становлять понад 15 мільйонів гривень. Детальніше за посиланням

Володимир Федорович

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!