Львів'яни передають на компостувальну станцію лише 5% органічних відходів

1014 0
На станцію привозять відходи з майже 1500 контейнерних майданчиків.
Фото: Твоє місто

Фото: Твоє місто

У Львові на вулиці Пластовій, 13 з 2020 року діє компостувальна станція. Туди привозять відходи з майже 1500 контейнерних майданчиків, що розміщені у всіх районах міста. Про це в коментарі Tvoemisto.tv повідомив керівник ЛКП «Зелене місто» Тарас Калужний.

Компостувальна станція допомагає зменшити кількість ТПВ, які вивозять на полігон. Заплановано, що органіка, яку тут переробляють, також зменшуватиме навантаження на майбутній сміттєпереробний комплекс. За його словами, станом на сьогодні, компостувальна станція отримує від містян лише 5% органіки, а мала б 50-60%. 

Читайте також: «Усе не переробимо». Що відомо про сміттєвий завод, який почали будувати у Львові 

«Ми забираємо органіку, переробляємо її на компост і щодня збуваємо. Скільки б не мали, її завжди купують підприємства, пов’язані з аграріями. Великі фермерські господарства мають змогу навіть за QR-кодом купити органіку для своїх потреб. Цей компост нічим не гірший від того, що в гіпермаркетах», – зазначив він.

Нагадаємо, що від жовтня 2021 року у Львові на вулиці Пластова, 13 триває будівництво сміттєпереробного заводу. Станом на сьогодні він готовий на 25%: підрядник виконав 80% робочої документації та 100% робіт з проєктування. Детальніше про етап робіт читайте за посиланням.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!