Чому у Львові не відремонтували вулицю Залізничну, якою тепер об'їжджають Шевченка

3345 0
У мерії кажуть, що якщо ремонтувати дорогу на Залізничній зараз, то всі ремонтні роботи можуть розцінити як перевитрату бюджетних коштів.

На вулиці Шевченка у Львові розпочали ремонтувати третю ділянку протяжністю 1 км. Зараз там перекрили дорогу від квазікільця, перехрестя вулиць Левандівської – Залізничної – Шевченка, до вул. Єрошенка. Ділянка від квазікільця до вул.Шевченка і Левандівської є єдиним відремонтованим об’їздом третьої ділянки, а вулиця Залізнична у жахливому стані. 

«Ми закрили на ремонт найкритичнішу ділянку дороги з точки зору об’їзду. Хочемо завершити ремонтні роботи до кінця серпня, щоб був об’їзд від вул. Залізничної до вул. Єрошенка», – каже заступник департаменту житлового господарства й інфраструктури Андрій Білий. 

Сьогодні вранці львів'яни почали скаржитися, що вулицею Залізничною не можливо проїхати і що місто напередодні мало подбати, щоб облаштувати належний об'їзд перекритої частини вулиці Шевченка.

У міськраді пояснюють, що зараз з вулицею Залізничною є проблема через ширину і відсутність покриття. Раніше на цій ділянці від Залізничного вокзалу майже не їздили, а зараз через нові забудови і, зокрема, закриту третю ділянку, люди змушені прямувати тією дорогою. 

За словами Андрія Білого, якщо ремонтувати дорогу на Залізничній зараз, то всі ремонтні роботи можуть розцінити як перевитрату бюджетних коштів, адже за законодавством, одну і ту ж вулицю не можуть ремонтувати двічі за два роки. 

З іншого боку, також немає коштів, які можна скерувати на вулицю Залізничну, адже інші вулиці теж потребують ремонту. 

«Навіть мінімальний ремонт вул.Залізничної зараз не допоможе, бо там немає основи, подекуди бетонні плити. Якби було асфальтне покриття, то можна було б трохи полатати», – каже Андрій Білий. 

Зараз думають над проєктом вул. Залізничної, за яким мали б облаштувати на ділянці веломережу, хідники і 2 смуги руху. За словами Андрія Білого, є надія, що наступного року вдасться взятися за проєкт. 

Крім того, на квазікільці є проблема зі світлофорами, адже вони вже рік не працюють і не функціонуватимуть ще рік, поки не завершиться ремонт дороги. 

«На сьогодні світлофори запрограмовані на повнофункціонуючу вулицю, а так як вона не функціонує повністю, то він у жовтому миготінні»– каже Андрій Білий. 

Що робитимуть з деревами на третій ділянці поки не знають, адже зараз виймають трамвайні рейки, далі демонтуватимуть покриття, будуть трасувати мережі і вимірювати вісь вулиці. Коли будуть знати, як проходитимуть труби і мережі, то стане зрозуміло, чи вони впираються у дерева. Якщо так, то дерева будуть пересаджувати.

Третю ділянку підрядник «Онур Конструкціон» наразі ремонтує у борг, тому що місто наразі не виділило коштів.

Згідно з проєктом, четвертим етапом роботи буде ділянка від вул. Левандівської від квазікільця до вул. Омеляна Ковча. 

У цьому районі раніше була зупинка біля Янівського кладовища. Зараз транспорт розвертається на кінцевій трамваю №7 та вул. Татарбунарській. В проєкті 4-го етапу передбачили пересадковий вузол з кількома платформами приміського і міського транспорту, і розворотне кільце трамваю. Воно так і залишиться на вул. Татарбунарській. 

Софія Шавранська

Фото і відео Тараса Бабенчука

 

 

 

 

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!