У Львові відновлюють туристичний маршрут на ретро-паровозі

2175 0
Потяг вирушає з головного вокзалу і через Підзамче рухається парком «Знесіння». Вагони везе паровоз, який збудували ще 1953 року для переміщення вантажів. Тепер його від реставрували і знову пустили в дію.
фото: afishalviv

фото: afishalviv

У світі майже не залишилось таких потужних паровозів, які їздять не вузькоколійкою – як здебільшого в Європі, а широкою колією – як у Львові. Тому львівська атракція іноземців захоплює, наголосив організатор поїздки іноземних учасників Вольфрам Венделін.

«Колія побудована серпантиною. Тобто вона є виявом інженерної думки – як побудувати підйоми, щоби поїзд міг давати ухили. Для людей, які цікавляться історією залізниць, це дуже цікаво. Це не враховуючи мостів, кам`яних віадуків, залишків колії австрійської. Усе це є цінність і технічна спадщина», – наголосив заступник директора регіонального ландшафтного парку «Знесіння» Олесь Завадович у розмові з Zaxid.net.

Поки що маршрут через «Знесіння» та колишню станцію Личаків – пробний. Аби він став постійним, окрім доглянутої техніки, потрібне туристичне облаштування колії. Адже будували її ще перед війною. Зараз для одного туриста собівартість поїздки через парк історичним потягом – до 100 грн. Тому й екскурсії наразі – лише під замовлення.

Окрім парку «Знесіння», цей потяг з головного вокзалу може також возити охочих на екскурсію до Жовкви і в зворотному напрямку.

Опублікувала Наталія Середюк


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!