У Львові вшанували пам’ять польських професорів, яких розстріляли під час Другої світової війни

1979 0
Серед розстріляних були науковці світового рівня: філолог Тадеуш Бой-Желенський, медик Анатолій Пташинський, ректор Львівської політехніки Каспер Вайгель тощо.
фото: львівська ова

фото: львівська ова

У ніч з 3 на 4 липня 1941 року німецькі військові розстріляли у Львові 45 польських професорів львівських вишів і членів їхніх родин. Сьогодні, 4 липня, у Львові за участі представників адміністрацій міст Катовіце та Вроцлава, а також Генеральної консулки Республіки Польща Елізи Дзвонкєвіч вшанували пам'ять загиблих професорів. Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника загиблим на місці розстрілу на Вулецьких пагорбах, а також поставили лампадки до пам’ятного хреста, розташованого поруч. Екуменічне богослужіння провели архієпископ-митрополит Львівської римо-католицької церкви Мечислав Мокшицький, архієпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Владика Володимир Груца та капелан студентської церкви НУ «Львівська Політехніка».

Серед розстріляних були науковці світового рівня: філолог Тадеуш Бой-Желенський, медик Анатолій Пташинський, ректор Львівської політехніки Каспер Вайгель та інші визначні особистості.

Для довідки

У ніч з 3 на 4 липня 1941 року, кілька днів потому, які німецькі гітлерівські та радянські війська увійшли до Львова, представники гестапо арештували 45 польських професорів, переважно Львівського національного університету імені Івана Франка (тодішній університет Яна Казимира) з членами їхніх родин та всіма, хто був у їхніх помешканнях на момент арешту. Опісля арештованих розстріляли на Вулецьких пагорбах у Львові (місцевість на перетині сучасних вулиць Академіка Сахарова та Тадеуша Бой-Желенського).

У 2011 році на місці розстрілу встановили пам’ятник, щоб вшанувати пам'ять загиблих.

Фото Максима Козицького/Львівська ОВА


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!