Український кінорежисер Лозниця у Каннах засудив бойкот російської культури

1775 0
Український кінорежисер заявив, що не варто «воювати» проти мови і культури.
Фото: Фокус

Фото: Фокус

Український кінорежисер Сергій Лозниця під час промови на Каннському міжнародному кінофестивалі засудив бойкот російської культури під час війни в Україні. Про це пише УП.

На його думку, вимога бойкотувати культуру країни-агресора є «архаїчною та деструктивною за своєю природою».

«Більше того, вона докорінно суперечить європейським принципам культурного плюралізму та свободи вираження. Замість того, щоб поставити російську мову, рідну мову для 30% громадян країни, на службу Україні, розповідаючи нею правду про страшну війну, «культурні активісти» знемагають від безглуздої, сізіфової праці – знищити те, що є невмирущим. Складається враження, що під «культурою» ці люди мають на увазі просту сукупність окремих творів – кінофільмів, романів, спектаклів, картин тощо. Але це не так», – вважає Лозниця.

Читайте також: В Україні пропонують заборонити російську музику на радіо та телебаченні

Український кінорежисер заявив, що не варто «воювати» проти мови і культури, а також ототожнювати звірства, які росіяни коять в Україні з творами російських авторів-ізгоїв.

«Як можна ототожнювати лиходійства, скоєні нинішнім російським режимом (власне, за останні сто років у росії інших режимів, крім лиходійських, і не бувало) з творами тих російських авторів, часто ізгоїв і майже завжди – скорботних пророків у своїй нещасливій вітчизні, які стали частиною світової культури, а отже – надбанням всього людства? Як можна у відповідь на варварства, що чиняться режимом Путіна руками російських вандалів в Україні, вимагати зруйнувати чи скасувати те, що завжди протистояло варварству? У цьому немає ані логіки, ані сенсу», – стверджує він.

Він додав, що митцю під час війни треба «зберігати здоровий глузд і захищати культуру». Зазначимо, що кінорежисер виголошував промову «рідною» російською мовою.

Читайте також: Через твори російських композиторів українські мисткині відмовляються від концертів Оксани Линів

Українське суспільство не оцінило фокус промови кінорежисера.

Зокрема, директор Харківської регіональної кінокомісії Ігор Діденко вважає промову Сергія Лозниці такою, що «викликає огиду».

«Сергію, у вас була можливість сказати про 100500 несправедливостей, які зараз відбуваються не лише з Україною, країною вашого народження, а й у світі, але ви обрали захист російської культури, відміну якої зараз всі підтримують, як щось, що протирічить цивілізаційному розвитку. Cancel russian culture це заклик скасувати розповсюдження та схвалення культури країни агресора. Я просто не розумію, що читали, що дивились, які музеї відвідували, яких художників знають, на які місця купували квитки на театральну виставу ті покидьки, та 170 тисячна армія нелюдей, які прийшли на нашу землю, понівичили наші міста, вбили моїх сусідів у Бучі та пограбували мій власний будинок?», — сказав він.

Кореспондент «Української правди» Євген Руденко, також висловив свою позицію щодо почутого від Лозниці: «Падав безжалісно град, била блискавиця, в Каннах виступив гад Лозниця». 

Читайте також: В Україні опублікували список міжнародних компаній, які не виходять з ринків росії

Журналіст проєкту «Крим. Реалії» «Радіо Свободи» Андрій Гевко вважає, що після того, як кінорежисер закликав не «скасовувати» російську культуру, українці «скасують» його. 

Промова Лозниці зачепила і постійну представницю президента України в тимчасово окупованому Криму Тамілу Ташеву. 

«Треба банити все російське, не лише у нас, але й у світі. Цікаво цьому… режисеру вже почали росіяни платити за такі стейтменти чи ні?! Питання, звісно ж, риторичне», — сказала вона.

Нагадаємо, що через війну в Україні світові гіганти покидають російські ринки, від цього економіка агресора може спуститись до рівня 1998 року. Які компанії йдуть з російського ринку, читайте у матеріалі Тvoemisto.tv


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!