Владика Любомир Гузар у Львові розкаже, як збудувати Рідну хату

2724 0
20 травня у Львові відбудеться зустріч підприємців з Блаженнішим Любомиром Гузаром, Архиєпископом-емеритом Української Греко-Католицької Церкви. Тема зустрічі «Як будувати рідну хату»: послання митрополита Андрея Шептицького і сучасний контекст».
фото: zn.ua

фото: zn.ua

Про це повідомили у Львівській бізнес-школі  УКУ.

 «Ясно, як на долоні, що Рідна Хата не повстане, якщо не буде українського моноліту, коли українці-самостійники не зможуть обходячи всі різниці, які їх ділять, завести між собою якнайбільшу єдність. Тієї єдності Україні треба, а та потреба накладає на нас усіх обов'язок і від сповнення того обов'язку залежить майбутнє Батьківщини. Якщо хочемо всенаціональної Хати, бажанням глибоким і щирим, якщо та воля не є тільки фразою, ілюзією, то вона мусить проявлятися на справах, і ті справи мусять вести до єдності. До єдності в усіх напрямах, тому й до релігійної єдності», – таку цитату із пастирського послання митрополита Андрея Шептицького «Як будувати рідну хату?» наводять організатори зустрічі.

Тези зустрічі:

Громадські об’єднання і соціальні ініціативи як запорука громадянського суспільства 

«Родина і громада є, сказати б, протоплазмами, первісними клітинами, з яких складається людське суспільство. Обидві ці організації будуть тим сильнішими та тривалішими, чим більше будуть зважати на природу та її закони»

Чи кожна влада походить від Бога і чому кожен несе відповідальність за її вибір?

«Провідна влада походить від Бога, бо вона є природною консеквенцією людської природи і суспільного життя людини. Кажемо, що влада походить від Бога, від котрого походить і природа, і її природні змагання та потреби. Та влада лежить у природі народу, тобто всього народу, не якоїсь поодинокої людини».

«На чому опирається єдність хати?» Єдність народу і церкви: постмайданний контекст  

«Ту релігійну єдність, може, вдасться досягнути легше, ніж могло б видаватися, бо нас усіх, тобто всі різні віросповідання, ділять не питання особисті, не взаємні кривди, не різні поняття про патріотизм чи державу, не суспільні різниці класів чи маєткового стану, не різні програми – все те поміж нами або одне й те саме, або в усіх цих речах різнимося хіба тільки в дрібницях...»

Час проведення: 17:00-19:00

Реєстрація на зустріч обов’язкова. Для того, щоб взяти участь у заході, потрібно заповнити   реєстраційну формуВи також маєте отримати підтвердження реєстрації зі сторони організаторів (не раніше, ніж 18 травня). 

Онлайн-трансляцію зустрічі можна буде переглянути наживо на Tvoemisto.tv.

Перед зустріччю організатори рекомендують прочитати пастирське послання митрополита Андрея Шептицького «Як будувати рідну хату»


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!