Як гормональний фон впливає на лібідо та статеве життя

1434 0
Гормони можуть покращувати настрій та підвищувати лібідо.
фото умовне

фото умовне

Нейромедіатори, синтезуючи гормони, впливають у жінок на яйники, щитоподібну і надниркові залози, а в чоловіків – на яєчка та передміхурову залозу. Ендорфін, гормон щастя, завдяки вмісту амінокислоти триптофан знижує стрес, покращує настрій та підвищує лібідо. Синтезу цього гормону сприяє споживання шоколаду. Про це під час ток-шоу «Консиліум», яке запустило Tvoemisto.tv, розповіла акушерка-гінекологиня медичного центру «Дельта Мед», членкиня Асоціації гінекологів та ендокринологів України Олена Жемела.

Не такий відомий, але не менш важливий, на думку Олени Жемели, є гормон окситоцин, який синтезується передньою долею гіпофіза, що відповідає за родову діяльність, пологи. Його називають гормоном кохання, адже його більшає при позитивних емоціях та поцілунках. За лактацію відповідає гормон пролактин.

Читайте також: Як вплинути на вагітність і народити здорову дитину

«Коли жінка годує дитину грудьми, то під впливом пролактину рівень  гормонів, які відповідають за наступні овуляції та можливі вагітності, знижується, тому в жінки у такі моменти переважає бажання материнства, інстинкт вигодовування. Водночас через зниження рівня цього гормону знижується лібідо», – каже учасниця консиліуму.

Як зазначив уролог-сексопатолог Василь Черепанин, на сексуальне життя чоловіків, як і жінок, напряму впливає спосіб життя та харчуваня. Наприклад, тестостерон не має ніякого значення для чоловічого здоров’я, чого не скажеш про його пропорції та продукти розпаду тестостерону, який може мати різні шляхи обміну. Один із тих шляхів призводить до збільшення кількості жіночого гормону. 

«Сама цифра тестостерону не має значення, бо сексуальне здоров’я може не змінюватися. Наприклад, до нас зверталися пацієнти з підвищеним рівнем тестостерону. Скаржилися, що не можуть здійснити статевий акт або жінка не відчуває оргазму», – розповідає Василь Черепанин.

Читайте також: Що може впливати на виникнення урологічних недуг і до чого тут вода. Розмова з урологом 

Із його слів, на те є кілька причин: шкідлива їжа (чимало продуктів зараз мають естрогенний вміст), стрес («збиває» тестостерон), куріння, тісна білизна (змінює кровообіг), малорухливий спосіб життя (відбувається застій у простаті).

Зазначимо, темою першого випуску ток-шоу «Консиліум» стало «Жіноче здоровʼя». Під час ток-шоу експерти пояснили, коли вперше відводити дівчинку до гінеколога, як підготувати до першої менструації та розказали про жіночі проблеми у дорослому віці. Другий випуск присвятили темі антибіотиків. Під час ефіру пацієнти розповіли історії про своє самолікування і його наслідки. А третій випуск був про дитячу стоматологію, де мами розповіли про свій досвід у догляді за зубами дітей, а лікар та експерт пояснили, на що справді треба звернути увагу та спростували міфи про дитячу стоматологію. У четвертому випуску поговорили про те, чому важливо доглядати зуби змолоду та які інновації в лікуванні й протезуванні. П'ятий випуск був присячений темі гастроентерології. Поговорили про те, які обстеження та коли варто проходити в гастроентеролога, і чи можуть психологічні чинники спричинити захворювання шлунка. Ток-шоу можна переглянути на сторінках Tvoemisto.tv у Facebook та YouTube.

Читайте також: Стрес і гормони. Як це впливає на чоловічий і жіночий організм

Нагадаємо, що «Твоє місто» запустило медичний проєкт «Консиліум». Це майданчик, де збираються професіонали різних галузей медицини, а також реальні люди, які поділяться своїм досвідом. Темою цього випуску стали гормони, сексологія та лібідо. Ток-шоу можна переглянути на сторінках Tvoemisto.tv у Facebook та YouTube. Генеральним партнером випуску є Медичний центр "Дельта Мед" (https://delta-med.com.ua/)

Юлія Кметик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!