Залишкові дози вакцин від Сovid-19 більше не використовуватимуть для щеплення публічних осіб

1483 0
Усі дані публічних осіб, які записалися на вакцинацію поза чергою, МОЗ знищило.
Фото: Роман Балук

Фото: Роман Балук

Залишкові дози вакцин більше не можуть використовуватися для щеплення публічних осіб. Відтак, персональні дані публічних осіб, надані для вакцинації проти Covid-19 залишковими дозами, знищено згідно з законодавством. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України на своїй сторінці у Фейсбуці.

Читайте також: Чи справді можна вакцинуватись залишковими дозами. Журналістський експеримент

Відповідно до внесених змін до Дорожньої карти з вакцинації проти Covid-19, залишкові дози вакцин більше не можуть використовуватися для щеплення публічних осіб. Через це, департаменти охорони здоров’я всіх областей та Києва знищили персональні дані публічних діячів, які ті надавали під час заповнення форми для запису на щеплення проти Сovid-19 залишковими дозами.

Тепер для уникнення утилізації залишку вакцини від коронавірусної хвороби до щеплень залишковими дозами можна долучати лише осіб, визначених у першому та другому етапах вакцинації.

Читайте також: У травні Україна отримає майже мільйон доз вакцини компанії Pfizer

Зараз в Україні вакцинують пріоритетні групи з першого, другого і частково третього етапів, а саме медиків і працівників закладів охорони здоров’я, мешканців та персонал будинків для літніх людей та спеціалізованих інтернатів, учасників Операції об'єднаних сил на Сході України, соціальних працівників, священнослужителів, олімпійців і паралімпійців, які представлятимуть Україну на змаганнях в Токіо у 2021 році, освітян, які залучені до проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), співробітників патрульної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонників, а також людей віком від 65 років.

Читайте також: Коли львів’яни зможуть отримати сертифікат вакцинації

Нагадаємо, що в Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти Covid-19 вакциною Covishield виробництва індійського підприємства Serum Institute. Із березня Міністерство охорони здоров’я дозволило щепити залишковими дозами вакцини пріоритетні групи ризику з наступного етапу вакцинації. Якщо вакцинувати представників визначених груп із наступного етапу було неможливо, для популяризації вакцинації рекомендувалося залучати до щеплення публічних та громадських діячів. Щоб отримати щеплення поза чергою, у Львові навіть створили спеціальну Google-форму. 

Журналісти >Tvoemisto.tv навіть провели експеримент та без попередньої реєстрації та дзвінка спробували вакцинуватися залишковими дозами в одній із львівських поліклінік. Більше – тут.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!