Львів боргує понад 50 мільйонів євро по кредитах

661 0
Більшість з цих коштів позичені міськими комунальними підприємствами.
Фото: infoindustria.com.ua

Фото: infoindustria.com.ua

Станом на 1 січня 2019 року борги Львова перед різними кредиторами перевищили 50 мільйонів євро. Про це ідеться у звіті департаменту фінансової політики ЛМР.

Так, місто боргує 5,51 млн доларів, 32,83 млн євро та 440 млн грн. Валютні кредити оформлені на низку міських комунальних підприємств, а міська рада виступає в цих угодах гарантом.

Найбільше коштів позичили ЛМКП «Львівводоканал» (кредитори – НЕФКО, ЄБРР та МБРР), ЛКП «Львівавтодор» (ЄБРР), ЛКП «Львівелектротранс» (ЄБРР) та ЛКП «Зелене місто» (ЄБРР). Ідеться про відкриті кредитні лінії на низку інфраструктурних проектів. Гривневий борг – це облігації Ощадбанку на термін 2018-2021 рік.

З презентації Департаменту фінансів ЛМР

Протягом 2019 року місто має сплатити понад 535 млн грн боргових зобов’язань. У 2020 – понад 601 млн грн, у 2021 – понад мільярд грн. Загалом місто розраховуватиметься з боргами 2014-2018 років до 2031 року. Детальніший звіт департаменту фінансів можна подивитись у презентації.

Раніше директор департаменту фінансів ЛМР Олег Іщук у коментарі Tvoemisto.tv говорив, що Львів робить позики у валюті в міжнародних установ, адже вони пропонують найбільш вигідні відсотки. За його словами, Львів за жодною позикою не має ставки більше 5%. Окрім того, зазначав Олег Іщук, борг міста невеликий, а його рейтинг за прогнозами світового агентства Fitch ratings – цілком стабільний.

Нагадаємо, Львів може позиватись до Кабінету міністрів через заборону класти кошти на депозит.


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар