Палац Гредлів на Львівщині стане туристичним центром

793 0
Майже два роки тривав процес переговорів, погоджень, підготовки і прийняття рішень щодо оренди палацу Гредлів.

Палац Гредлів, що в Сколівському районі на Львівщині, стане туристичним центром. 21 липня підписали угоду між Сколівською районною радою – власником комунального закладу та національним природним парком «Сколівські Бескиди» про оренду на 49 років. Про це повідомляє НПП «Сколівські бескиди».

Майже два роки тривав процес переговорів, погоджень, підготовки і прийняття рішень щодо оренди палацу Гредлів. Двічі у грудні 2019 року та у червні 2020 року районна рада розглядала питання та проголосувала за те, аби надати права НПП «Сколівські Бескиди» довготермінове користування закладом.

Читайте також: Що має побачити кожен львів'янин. Палац Потоцьких

Будівля потребує реставраційних робіт. Адміністрація парку розраховує на фінансову підтримку міжнародних проектів, зокрема, «Збереження карпатських пралісів» та постійних партнерів Франкфуртське зоологічне товариство (Німечиина), Українське товариство охорони птахів, Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», а також владних структур.

У будівлі палацу планують створити візит-центр національного парку, музей, наукові лабораторії та офісні приміщення.

Читайте також: У нас є тисячі своїх нотрдамів. Допоможіть врятувати Поморянський замок, будь ласка

Для довідки

Палац баронів Гредлів – пам'ятка архітектури місцевого значення у місті Сколе, в історичному районі Демня. Збудований у стилі необароко. Має два поверхи. Палац і парк були закладені бароном Еугеніушем Кінскі в середині XIX століття. Вигравши гроші у казино, Гредель (австрієць за походженням) у 1886 році купив палац і місцеві ліси. З підприємцем Вільгамом Шмідтом заснували фірму «Брати-барони Гредлів». У місті називали її просто «Гредлі». Він був найбільшим свого часу власником лісів на Сколівщині.

У парку зростають рідкісні види дерев, що перебувають під особливою охороною, зокрема: гінкго дволопатеве, тис ягідний, тюльпанове дерево та 5 видів столітніх дубів.

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!