У Львові планують запустити програму співфінансування реставрації балконів

1133 1
Обговорення положень програми планують почати через тиждень.
Фото: Петро Ткачишин

Фото: Петро Ткачишин

У Львові розроблять програму співфінансування реставрації балконів у пам’ятках архітектури. Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Читайте також: Нова голова для лева. Як у Львові рятують унікальні балкони. Фото

«У Львові вже успішно функціонує декілька програм. Одна стосується співфінансування брам, а цього року розпочали програму реставрації вікон. Зараз оновлюємо 34 балкони у пам’ятках архітектури. Ще для 27 об’єктів вже розробили проектно-кошторисну документацію, яка перебуває на експертизі. У вересні плануємо вийти з напрацьованими положеннями по балконах, розпочати збір заявок і закладати кошти в бюджеті на наступний рік», – каже він.

За словами Андрія Москаленка, мешканці готові долучитись до співфінансування, оскільки повністю оплатити реставрацію балкону не можуть. За тиждень на черговому засіданні адмінкомісії мають обговорити те, яким повинен бути відсоток співфінансування та які міські ареали будуть у пріоритеті.

Читайте також: У центрі Львова реставрують сім ажурних сторічних балконів

Нагадаємо, низку історичних балконів у Львові відреставрували упродовж 2009-2017 років за підтримки німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ. Крім цього, у Львові діє програма співфінансування реставрації історичних брам та вікон. 70% вартості відшкодовує місто, а 30 – мешканці.

Ольга Коваль

   


...

Читайте також:
13 Червня, 2019 21:33
Pavlo Telychko В Ів-Франківську через таке "співфінансування" - переважна більшість пам'яток архітектури - валиться! [***]://[***].firtka.if.ua/blog/view/zavaliat-shche-odnu Чиновники - відхрестились, а мешканці - не в змозі фінансово потягти ремонт. Фасади кам'яниць мають бути - у ДЕРЖАВНОМУ віданні.
Трохи фактажу - у мене на фб [***]s://[***].facebook.com/pavlo.telychko
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!