В Україні хочуть заборонити перевозити пасажирів у автобусах без пасків безпеки

8444 0
Проект постанови Кабміну також заборонить використовувати для перевезень восьми і більше пасажирів автобуси без тахографів, а також автобуси, переобладнані з вантажних транспортних засобів.
фото Олександра Шутюка

фото Олександра Шутюка

Міністерство інфраструктури розробило проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту». Відповідний проект опубліковано на офіційному веб-сайті Міністерства.

Мета постанови – зменшити кількість аварій за участі автомобільних пасажирських перевізників. За інформацією міністерства, аналіз причин дорожньо-транспортних пригод за участю автобусів показав, що найбільшу небезпеку для життя та здоров’я пасажирів несуть автобуси, що переобладнані з вантажних транспортних засобів, та автобуси, які не обладнані ременями безпеки і тахографами.

Читайте також: У Польщі перекинувся автобус із туристами зі Львова, є загиблі

«Згідно статистичних даних, переважна більшість дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками трапляються на 12-16 годині праці водія внаслідок зниження гостроти зору, швидкості реакції, притуплення почуття швидкості руху автомобіля, засинання за кермом. Тому Міністерством інфраструктури України було розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України, якою пропонується внести зміни до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту», – зауважив Володимир Омелян.

Читайте також: Автобус зі Львова, що перекинувся в Польщі, перевищив допустиму швидкість

Проектом постанови передбачаються такі зміни до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту:

  • 3 січня 2019 року забороняється використання транспортних засобів для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більш ніж дев’ять (з місцем водія включно), які не обладнані тахографами. Виключеннями із правил будуть транспортні засоби, які використовуються для регулярних перевезень пасажирів на маршрутах, протяжність яких не перевищує 50 кілометрів та з максимально дозволеною швидкістю 40 кілометрів на годину.
  • З січня 2020 року забороняється використання автобусів, переобладнаних з вантажних транспортних засобів, для здійснення пасажирських перевезень, окрім переобладнаних автобусів категорії М2, за конструкцією призначених для перевезення виключно сидячих пасажирів, на нерегулярних маршрутах протяжністю до 80 кілометрів, за наявності сертифікату відповідності колісного транспортного засобу.
  • З 1 січня 2021 року забороняється використання транспортних засобів для перевезення пасажирів, які не обладнані ременями безпеки відповідно до вимог правил Європейської економічної комісії, за винятком транспортних засобів, що здійснюють перевезення пасажирів на міських маршрутах.

Нагадаємо, що в місті триває кампанія «Безпечні дороги», спрямована на покращення ситуації з безпекою руху. #безпечні дороги – соціально-інформаційний проект медіа-хабу «Твоє Місто» за участі соціальної ініціативи УГКЦ «Хтось не зробить» та Патрульної поліції Львівщини, спрямований на покращення ситуації з безпекою руху в місті Львові.

Заходи, що реалізовуються в межах проекту – серія публічних дискусій про виклики та проблеми з дотриманням правил дорожнього руху, просвітницька кампанія в медіа, соціологічні дослідження, покращення інфраструктури міста, популяризація світловідбивних елементів, навчання школярів основам безпеки руху в школах Львова; тренінги та семінари з батьками учнів; соціальна візуальна реклама та пам’ятки, співпраця з храмами міста, інше.

Партнери кампанії –  група автомобільних компаній AriaGroup (офіційний дилер BMW, Volkswagen, Nissan, Honda, Seat), мережа магазинів Вухо.ком, LvivInternationalRotaryClub, радіо Львівська Хвиля.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!