Київ

«ДТЕК Київські електромережі» матиме найнижчі тарифи після підвищення

1094 0
Чинний тариф на електроенергію для населення покриває лише 28% витрат на її виробництва, транспортування та сплату податків.
Умовне фото

Умовне фото

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила рішення про двоетапне підвищення тарифів на послуги з розподілу електроенергії для регіональних операторів системи розподілу (ОСР, обленерго). Рішення передбачає поетапне підвищення тарифів на розподіл електрики на червень та на липень-грудень 2023 року для 22 операторів систем розподілу. У підсумку вони зростуть в середньому на 25-50%. Про це йдеться в низці ухвалених 23 травня 2023 року рішень НКРЕКП.

Згідно з повідомленням, від 1 червня найвищі тарифи на послуги з розподілу е/е серед регіональних ОСР матиме «Закарпаттяобленерго»: 365,65 грн/МВт-год – за першим класом напруги та 1 642,93 грн/МВт-год – за другим. 

А найнижчі матиме «ДТЕК Київські електромережі»: 142,91 грн/МВт-год і 587,12 грн/МВт-год відповідно.

Згідно з рішенням регулятора, з 1 червня тарифи для регіональних обленерго буде підвищено на 7,5-28,1% за першим класом напруги та на 6,9-25,5% за другим.

Загалом на першому етапі з 1 до 30 червня тарифи збільшаться для 22 ОСР, а з 1 липня до 31 грудня – для 27 ОСР, з урахуванням ще п'яти обленерго, розташованих у зоні бойових дій. Для цих компаній розцінки на послуги з розподілу електроенергії підвищаться в один етап – на період із 1 липня до 31 грудня.

Для ОСР, які розташовані на прифронтовій території, продовжено чинний тариф до кінця червня та встановлено нові тарифи на друге півріччя 2023 року. 

Наразі середньозважена фіксована ціна на електричну енергію для населення становить 1,56 грн/кВт год з урахуванням ПДВ. 1,44 грн/кВт⋅год платять ті, хто споживає до 250 кВт⋅год на місяць, а 1,68 грн/кВт⋅год – ті, в кого показники більші.

Чинний тариф на електроенергію для населення покриває лише 28% витрат на її виробництва, транспортування та сплату податків. Такий розрахунок надали в Регуляторі у відповідь на запит ExPro.

У НКРЕКП додали, що підвищувати тарифи потрібно заради відновлення енергетичної інфраструктури після російських обстрілів.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!