Львівському залізничному вокзалу – 120 років. Старі фотографії та історія розвитку

3228 0
Tvoemisto.tv показує, як раніше виглядала площа Двірцева, як її реконструювали та що ще хочуть змінити.
фото: твоє місто

фото: твоє місто

Площа, яка утворилася перед спорудою першого львівського залізничного вокзалу 1861 року, не мала назви. Тільки 1875 року, після впорядкування та забудови території навколо вокзалу, площа отримала назву Штаціонспляц. 1933 р. площу назвали на честь 28-ого американського президента Томаса Вудро Вільсона, одного з ініціаторів створення Ліги Націй, першої всесвітньої організації, що виникла з метою збереження миру. 

Наступне перейменування відбулося в 1940 році, площа отримала назву Вокзальної, а в 1941 році - Бангофспляц. У 1944 році повернули назву пл. Вільсона, а в 1946 вона знову стала Вокзальною. Теперішня назва Двірцева існує від 1993 року. Після руйнації вокзалу та прилеглих до нього споруд і територій тільки на початку 1950-х років була здійснена повна реконструкція. Площу також було впорядковано, влаштовано сквер з клумбами та декоративними рослинами, розставлені кіоски для торгівлі нехитрими тогочасними товарами.

Залізничний вокзал. Видавець: Заклад світлодруків, Львів. Дата: 1904. Колекція: Ігор Котлобулатов

В'їзд на залізничний вокзал

Видавець: Давід Грунд, Львів. Дата: 1915-1917. Колекція: Тарас Піняжко

Споруда головного вокзалу. Видавець: ЕРЕС, Львів. Дата: 1915. Колекція: Тарас Піняжко

Вул. Чернівецька та Головний вокзал на пл. Двірцевій. Дата: 1950-1955. Колекція: Володимир Румянцев

 

Творець: Борис Міндель. Видавець: Видавництво «Радянська Україна», Київ. Дата: 1970-1980. Колекція: Центр міської історії Центрально-Східної Європи

Видавець: Видавництво «Плакат», Москва. Дата: 1950-1980. Колекція: Центр міської історії Центрально-Східної Європи

Площу Двірцеву почали реконструювати 1 березня 2019 року. Вартість робіт, які виконало ТзОВ «Онур Конструкціон», становила 165,5 млн гривень. Проєкт виготовили у ЛКП «Інститут просторового розвитку». Тут змонтували фонтан у вигляді потічка, висадили дерева та встановили вуличні меблі. 

Тоді архітектор ЛКП «Інститут просторового розвитку» Ростислав Білинський, де виготовили проєкт реконструкції площі, розповів, що фонтан мав бути на третину більший, оскільки мав заходити на територію майбутнього підземного паркінгу. Втім, площу відкрили у такому вигляді, оскільки реалізація підземного паркінгу затримувалась. Як бачимо, через воєнні дії його досі не реалізували.

Фото з травня 2020 року

Фото з червня 2021 року/минув рік після реконструкції

Головний залізничний вокзал Львова та Двірцева площа досі зазнають змін. Відтак на вокзалі планують покращити доступність. Зокрема, пропонують підвищити перони та встановити ліфти. 

Ця реконструкція передбачає підвищення висоти перонів та облаштування ліфтів по три на кожен перон для безперешкодного доступу людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до поїздів.

Візуалізація

Читайте також: Залізничний вокзал у Львові стане доступнішим

Зазначимо, що за 50 днів повномасштабної війни через залізницю евакуювали 3 724 202 людей. Львівський залізничний вокзал отримав відзнаку #ЗалізніВокзали за успішну і рекордну евакуацію людей.

Нагадаємо, що Tvoemisto.tv провело дискусію «Робочі місця і доступність. Чи готова Львівщина до повернення військових», під час якої учасники розповіли, як зміниться площа Ринок, що треба покращити з громадським транспортом та чи готові роботодавці працевлаштовувати людей з інвалідністю та чому нам потрібна карта доступності. Читайте за посиланням

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!