
Фото: ЛМР
Мешканці мікрорайону «Під Голоском» влаштовують протест у суботу, 5 червня о 12 год, з вимогою зупинити хаотичну забудову району, який позавлений соціальної інфраструктури. Про це активісти пишуть у місцевій групі «Вулиця Малоголоско».
Читайте також: Як у Львові перепланують район Під Голоском
«Збільшилась кількість будинків, колись з вікна бачила Високий замок, зараз вікна сусідів, причому з усіх сторін, добре, що небо видно», – пише у коментарях Надія Добрянська.
Жителі вулиці Малоголосківської повідомили Tvoemisto.tv, що ідея проведенння акції колективна, адже це не єдиний район з такими проблемами.
«Хаотична забудова міста вже дається взнаки тривалими транспортними тягучками, некомфортністю пішого пересування міськими вулицями, запаркованістю внутрішніх дворів та вуличних хідників», – скаржаться мешканці.
Район вулиць Малоголосківської – Під Голоском забудовують хаотично, як і інші частини міста, однак тут проблема з тим, що вулиця Під Голоском дуже вузька і закінчується тупиком. Це викликає проблеми з виїздом, адже часто утворюються затори.
«Ніхто не проектує і не втілює громадських паркінгів, внаслідок чого місто перетворюється на один суцільний важкопрохідний гараж», – кажуть мешканці.
Наприкінці травня 2020 року міський голова Львова був у районі вул. Малоголосківської, але ситуація відтоді не змінилася.
«Рік тому Садовий приїжджав на район, обіцяв виправити помилки, створити за місяць новий детальний план територій. Головний архітектор обіцяв повернути у власність громади усі необхідні ділянки озеленення та соціальної інфраструктури, проте наразі далі обіцянок справа не пішла», – зазначила мешканка Олена Шумська.
Нагадаємо, управління архітектури та урбаністики ЛМР улітку 2020 року провело аудит збудованих і запроектованих будинків та об'єктів інфраструктури, що закладені у містобудівній документації району Під Голоском. Аудит показав, що тут мають поселитися 26 тисяч мешканців, хоча максимальний показник населення – 21 тисяча. Для зменшення площі забудови тут планували скоротити кількість ділянок, виставлених чи передбачених на аукціон, а також суттєво збільшити озеленення – до 20 гектарів.
Софія Шавранська