На членство у Наглядових радах «Львівсвітла» і «Львівводоканалу» претендують 19 кандидатів

757 0
З членами Наглядових рад будуть укладені договори і вони отримуватимуть винагороду за роботу.
Умовне фото

Умовне фото

У Львові провели перше засідання конкурсної комісії, яка має відібрати незалежних членів Наглядових рад для комунальних підприємств «Львівводоканал» і «Львівсвітло». Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради. 

Кажуть, що наразі є 19 кандидатів.

«У травні цього року сесія міської ради прийняла ухвалу про утворення Наглядових рад на двох комунальних підприємствах міста – Львівводоканал і Львівсвітло. Відтак було створено конкурсну комісію з відбору незалежних членів Наглядових рад і оголошено конкурс на визначення кандидатів. За місяць надійшло 19 заявок: 10 - на участь у Наглядовій раді Львівводоканалу, і 9 - на участь у Наглядовій раді Львівсвітла», – зазначив керівник департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Орест Тимчишин.

У мерії наголошують, що членами Наглядових рад мають бути фахівці, які допомагатимуть стратегічному розвитку підприємств. Це, зокрема, допомога із стратегічним розвитком підприємства, це питання максимальної прозорості і питання максимальної ефективності роботи.

Наглядова рада буде органом управління підприємством. Тож з членами будуть укладені договори, за якими вони отримуватимуть винагороду за роботу.

Повноваження членів Наглядових рад

Вони не будуть втручатися в операційну діяльність підприємств, а займатимуться формуванням стратегічних напрямків. Міський голова і Наглядова рада розділять між собою відповідальність за призначення і звільнення керівника підприємства.

Нагадаємо, у травні цього року під час сесії Львівської міської ради депутати ухвалили створення наглядових рад при двох комунальних підприємствах – «Львівводоканал» та «Львівсвітло». Саме «Львівводоканал» є одним із збиткових підприємств. Торік воно було збитковим на 340 мільйонів грн, цього року – на 331 мільйон грн. Натомість ЛКП «Львівсвітло» має підвищити свої доходи. Планувалось, що над створенням наглядових рад мають працювати протягом трьох місяців, а запустити їх – до 1 жовтня 2023 року. 

Загалом щодо питання створення наглядових рад дискутують уже давно. Наприклад, торік у ЛКП «Львівелектротранс» виявили порушень і недоліків в управлінні фінансами на 314,9 мільйона гривень. У КП «Адміністративно-технічне управління» – на майже 70 мільйонів гривень. А вже цього року в ЛКП «Рембуд» знайшли непродуктивних видатків на 126,5 мільйона гривень і втрат на 4,7 мільйона гривень. Львів щороку втрачає величезні суми через неефективне або ж відверто шкідливе управління комунальними підприємствами. Про ці порушення можна довідатися переважно зі звітів держаудиту або ЗМІ. Однак це мізер порівняно з тим, що відбувається там насправді, кажуть депутати міськради, будучи впевненими, що більшість комунальних підприємств можуть бути беззбитковими, а деякі навіть стати прибутковими завдяки якісному управлінню.  

Саме щоб змінити це, депутати пропонують створити наглядові ради при ЛКП, які допомогли б покращити ефективність роботи. 

Більше про це читайте тут.

Тетяна Дзяма

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!