Неготові до календарної реформи парафії УГКЦ матимуть перехідний період до 2025 року

1303 0
1 вересня 2023 року Українська греко-католицька церква перейде на новий календар. Реформа матиме два етапи.
фото: сайт угкц

фото: сайт угкц

Громади Української греко-католицької церкви, які не готові зараз перейти на новий календер, що погодив Архиєрейський Синод УГКЦ 6 лютого, матимуть перехідний період до вересня 2025 року. Про це повідомив глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

«Чування над такими громадами є компетенцією місцевого єпископа, він має право дати їм дозвіл, вислухавши їхнє прохання. Але це дозвіл на означений термін – до вересня 2025 року. Тобто навіть та громада, яка просить дозвіл лишитися на старому календарі, мусить працювати над переходом до нового», – каже він.

Читайте також: «Треба змінювати стиль календаря, а не дату Різдва». Інтерв'ю з Богословом

Нагадаємо, із 1 вересня 2023 року Українська греко-католицька церква перейде на новий календар. Реформа матиме два етапи. Перший стосується нерухомих свят (Різдво Христове – 25 грудня, Богоявлення – 6 січня, Благовіщення Пресвятої Богородиці – 25 березня, Покрова Пресвятої Богородиці – 1 жовтня та інші), а другий – святкування Пасхи. Наразі між світовими християнськими Церквами ведеться дискусія щодо спільної оновленої Пасхалії, яка дасть змогу цілому християнському світові святкувати Пасху разом. Це рішення має назріти до 2025 року, коли ми святкуватимемо річницю Нікейського собору 325 року.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав пояснив, що означає календарна реформа у церкві, чому про неї згадали саме зараз та чому у час війни важливо не боятись.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!