
Фото: Національний антарктачний науковий центр
Біля української антарктичної станції «Академік Вернадський» зафіксували новий сніговий рекорд. Рівень снігу там сягнув позначки 345 см, а це майже на пів метра більше ніж минулорічний максимум.
Джерело: Національний антарктичний науковий центр у Facebook
Читайте також: На станції «Академік Вернадський» зафіксували новий температурний рекорд
Крім того, встановлена у грудні торік висота у 3 метри також була рекордною. Обидва максимуми перевищили показник 2016 року, коли сніг випав висотою 2,65 метрів.
За словами науковців, максимальна річна висота снігового покриву біля станції була не більше ніж 2 метри. Тепер насипало 3,5 метрів, деякі замети біля «Вернадського» сягають навіть 6 метрів, а на острові місцями фіксують аж до 10 метрів.
«Оскільки тут переважає вітряна погода, то глибина снігового покриву розподіляється нерівномірно. Є оголені скелі, на яких сніг так і не ліг, а є ділянки, особливо біля станції, яка виступає перешкодою на шляху вітру, де замети під 6 метрів.
Офісну частину «Вернадського» (вона нижча) замело з двох боків, утворивши такий собі сніговий перехід: можна і не обходити будівлю, просто перейти по даху. Так уже, до речі, й роблять деякі пінгвіни», – розповіла метеорологиня 27-ї УАЕ Анжеліка Ганчук.
Читайте також: У 27-му антарктичну експедицію відправляться троє львів'ян
Вчені прогнозують, що рівень снігу ще зростатиме, адже нинішня зима в цьому районі стала аномально теплою: середня температура була лише трохи нижчою -2°С. Відтак, якщо тепла зима, в атмосфері утримується більше вологи, що призводить до інтенсивніших опадів. Це одна з причин, чому на острові відбувається снігонакопичення. За словами полярників, так утворюється і зростає льодовиковий щит.
Остаточний сніговий рекорд на станції «Академік Вернадський» визначать в кінці грудня.
Додамо, що в грудні минулого року науковці зафіксували на «Академіку Вернадському» рекордний рівень снігу за останні 20 років.
Нагадаємо, що у капличці на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді стоятиме ікона Богородиці Заступниці, яку написав львівський митець Лев Скоп. Образ написаний на трьохсотлітній дошці з церкви святого Юра в Дрогобичі. На іконі – Богородиця Заступниця. Святиня зможе вистояти і в страшну холоднечу і рясні дощі. Більшість таких художник написав і нашим бійцям на схід.
Юлія Осим
Фото зі сторінки Національного антарктичного наукового центру
______________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.