Скорик у Львові представить нові твори для вшанування легендарного піаніста

2746 0
З 14 до 18 листопада у Львові вже втретє відбудеться міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського», присвячений піаністу і композитору світової слави, який поєднує українську і польську культуру, почесного Громадянина Львова – Ігнація Яна Падеревського. У програмі фестивалю – концерти, вистави і нагородження. Відомий український композитор Мирослав Скорик готує з цієї нагоди дві прем’єри.
Фото: dic.academic.ru

Фото: dic.academic.ru

Tvoemisto.tv вибрало 5 акцій, які будуть цікаві львів’янам під час фестивалю «Відкриваємо Падеревського»:

1. Розпочнеться фестиваль 14 листопада у Львівській філармонії концертом симфонічної музики українських композиторів сучасників Ігнація Яна Падеревського – Левка Ревуцького, Віктора Косенка та Бориса Лятошинського. Українська симфонічна музика прозвучить у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під батутою його головного диригента Іллі Ступеля, солюватиме відомий львівський піаніст Йожеф Ермінь.

2. У суботу 15 листопада на сцені Львівської філармонії відбудеться вечір фортепіанної музики «Епоха поетів та віртуозів – Шопен, Ліст, Падеревський». Гратимуть твори музикантів, які мали важливу роль у становленні творчості Падеревського. Це – Шопен і Ліст. Солісти вечора – львівська піаністка, артистичний директор фестивалю Маріанна Гумецька та видатний польський віртуоз Кароль Радзівонович поруч із сольними програмами виконають ще й декілька творів у чотири руки, зокрема «Татранський альбом» Падеревського.

3. Центральною подією фестивалю стане реалізація унікального проекту «Від Падеревського до Пендерецького» 16 листопада на сцені Львівської опери. На сцені зустрінуться дві легенди польського та українського сучасного музичного мистецтва – Кшиштоф Пендерецький та Мирослав Скорик. Пендерецький диригуватиме свій твір «Credo» у виконанні хорової капели «Думка», дитячого хору «Радуниця», оркестру «INSO-Львів» та польських солістів. Мирослав Скорик вперше у Львові презентуватиме «Концерт для скрипки з оркестром №9» та «Концерт для альта з оркестром» у виконанні солістів з Німеччини та Швейцарії.

Під час концерту вже втретє відбудеться вручення відзнаки «Paderewski» Польсько-української фундації імені Ігнація Яна Падеревського за внесок у розвиток українсько-польської культурної співпраці. Також будуть вручені медалі Львівської обласної ради, які символічним чином увіковічнюють єднання двох культур.

4. У понеділок, 17 листопада, у межах фестивалю вперше відбудеться театральна імпреза. У галереї «Дзиґа» дрогобицький театр «Альтер» покаже п’єсу «Сценарій для трьох акторів» Богуслава Шеффера – одного із найцікавіших польських композиторів і драматургів сучасності, доля якого, як і доля Падеревського, переплелася зі Львовом.

5. Завершенням фестивалю стане концерт лідера польської джазової сцени піаніста Лєшека Можджера 18 листопада у Львівькій філармонії. Лауреат «Фридерика», учасник записів, котрі здобували «Оскар» й ініціатор неймовірних проектів Лєшек Можджер спеціально приїде до Львова щоб вшанувати пам’ять свого легендарного співвітчизника.

Окрім концертів, у рамках фестивалю відбудеться низка додаткових подій, серед яких: показ фільму «Пендерецький. Дорога через лабіринт» німецької режисерки Анни Шмідт та зустрічі з Лєшеком Можджером і Кшиштофом Пендерецьким у Львівській національній музичній академії. Також вперше фестиваль розпочне діяльність у Івано-Франківську. 13 листопада і Івано-Франкіській обласній філармонії пролунає фортепіанний речиталь «Оскар Кольберґ і танцювальні твори Шопена» у виконанні польських піаністів.

Довідка:

Ігнацій Ян Падеревський (1860-1941) – польський композитор, народжений в Україні, постать світової ваги, яка поєднує польську і українську культури. Володар титулів Лицаря Великого Хреста Польщі, Ордену Почесного легіону Франції, лорд Британської імперії, доктор honoris causa одинадцяти університетів Європи і Америки. Шалену популярність Падеревському принесли твори, прем’єри яких відбувалися у нашому місті. Також у Львові в жовтні 1910 року він виступив із знаковою доповіддю на святкуванні 100-ї річниці від дня народження Фридерика Шопена, яку згодом було видано багатьма мовами. 1912 року Львівський університет надав Ігнацію Яну Падеревському титул почесного доктора, а міська рада – почесного громадянина.

Квитки продаються у касах Філармонії (тел. 235-89-46), Оперного театру (тел. 260-13-60) та у галереї «Дзиґа» (тел. 297-56-12).


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!