На правах реклами

Медична допомога для військових та їхніх родин. Як її покращити

735 0
Участь приватного медичного сектору в наданні допомоги соціально вразливим групам населення в Україні врахована погано. Чому так і що з цим робити, під час круглого столу обговорювали представники Медичного центру NOVO.

2196 обстежень від початку широкомасштабного вторгнення отримали військовослужбовці у Медичному центрі NOVO. А з 1 липня 2023 року, коли медзаклад отримав підтримку від програми громадянського суспільства Британського посольства, – 1331 обстеження. Про це під час круглого столу, що відбувався 23 січня 2024 року в Києві, повідомив директор Медичного центру NOVO Тарас Лисак.

Сьогодні Львів став справжнім хабом для українців, яким довелось вимушено покидати свої домівки. Більшість людей потребували допомоги: речей першої необхідності, продуктів, житла та медичної допомоги. 

Читайте також: Між медзакладами важлива синергія. Як центр NOVО розвиває медицину у Львові

Уже за кілька днів міські госпіталі стали переповненими, а кількість постраждалих внаслідок агресії рф росла, тож вже наприкінці лютого - початку березня 2022 року директор Медичного центру NOVO Тарас Лисак разом з командою почали безкоштовно надавати допомогу для дітей ВПО, військовослужбовців, а згодом й для родин військових, зниклих безвісти за особливих обставин. У 2023 році за підтримки посольства Великої Британії ця програма отримала назву «NOVO_ helpforpeople». 

«458 пацієнтів у військових госпіталях також отримали діагностичну допомогу від нашого Центру, і це потужна допомога для наших героїв. Адже госпіталі отримують ургентних пацієнтів, вони їх доправляють до нас і ми терміново проводимо високоякісну кваліфіковану діагностику», – зазначив директор Медичного центру NOVO Тарас Лисак.

За словами Олександра Максимчука, Президента Асоціації Благодійників України, Голови Наглядової ради УБФ «Центр медичних інновацій», закон про «Соціальний правовий захист військових та їх сімей» та закон «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» були прийняті ще в 90-х і нині потребують негайних правок. 

«Ми зрозуміли, що не врахована участь приватного медичного сектору в наданні допомоги соціально вразливим групам населення. Адже вони так само мають ліцензії НСЗУ і можуть розширити надання медпослуг», – говорить президент Асоціації Благодійників України, голова Наглядової ради УБФ «Центр медичних інновацій» Олександр Максимчук. 

Він додав, що потрібно зобовʼязати медичні центри, що мають професійну діагностичну техніку, надавати такі послуги для військовослужбовців та їхніх родин, а в іншому випадку позбавляти ліцензії

Читайте також: За пів години від дзвінка вже був на прийомі. Які знижки NOVO надає бійцям на КТ і МРТ

«Ми пропонуємо запровадити реєстр надавачів медичної допомоги для ветеранів, і учасники реєстру мали би свої преференції на час воєнного стану щодо своєї діяльності»,  додав Олександр Максимчук. 

Слід зазначити, що такий круглий стіл відбувається вже не вперше. Раніше обговорення щодо вирішення важливих питань у сфері охорони здоров'я проходили влітку 2023 року й тривали понад 7 годин. 

До слова, у Верховній Раді вже зареєстровані кілька законопроєктів, що стосуються надання професійної медичної допомоги соціально вразливим категоріям населення. Проте кожен з них потребує неабияких правок та доопрацювань.

Нагадаємо, що у Медичному центрі NOVO діє програма з безоплатними медичними діагностичними послугами, якою можуть скористатись всі українці, котрі належать до категорії соціально вразливих верств суспільства. 

Читайте також: МРТ та КТ у Львові. Як підготуватись та кому не можна робити

Контакти Медичного центру NOVO: 

Сайт: https://www.novo.lviv.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/CenterNOVO/  

Номер телефонів: +38 097 359 4 595, +38 068 468 23 03, +38 050 459 45 95, +38 063 945 45 45

E-mail: [email protected]

Цей проєкт створено Установою благодійного фонду «Центр медичних інновацій» завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства в Україні» у межах фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії Foreign, Commonwealth & Development Office. Програма реалізується Crown Agents у партнерстві International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!