У Львові на вулиці Франка відновили автентичну дерев’яну браму. Фото до і після

1453 0
Посередині брама виготовлена із сосни, а зверху – шпонована дубом.
Фото: Бюро спадщини

Фото: Бюро спадщини

У Львові в будинку на вул. Франка, 23 відреставрували дерев’яну браму. Посередині брама виготовлена із сосни, а зверху – шпонована дубом. Упродовж 4 місяців роботи майстрам вдалося повністю відновити її автентичний вигляд. Про це повідомляють у Бюро спадщини.

Читайте також: Реставратори у Львові відновили ще одну історичну браму на вулиці Лисенка. Фото до і після

Фахівці замінили всі накладні дубові елементи, доробили штапики, наклели шпон знизу брами, також повністю замінили скло та укріпили раму.

Читайте також: У Львові відновили історичну браму поблизу «Львівводоканалу». Фото до і після

Зі слів реставратора Назара Тимняка, спершу робота видалася нескладною, проте після того, як зняли фарбу, виявили чимало прогнилих елементів, які довелося замінити. Найскладнішим було перенаклеювання шпону.

У ході реставрації також замінили ручку та укріпили завіси на рамі і на брамі. Брама не надто стара, виготовлена в епоху модернізму.

Вартість реставраційних робіт становила 31 985 грн. З цієї суми внесок мешканців склав 9 595 грн.

Нагадаємо, реставрація історичних брам та дверей у Львові реалізується в межах міської програми співфінансування, де 70% вартості робіт оплачує місто, а 30% – мешканці.

Фото з сайту Бюро спадщини


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!