У Львові почастішали квартирні грабунки. 8 порад, як вберегтися

4861 0
За минулу добу у Львові пограбували шість квартир. Про це інформує прес-служба Львівського міського управління міліції. Пропонуємо вам кілька порад, як захистити своє помешкання від зловмисників.
Фото: styknews.info

Фото: styknews.info

За минулу добу у Львові скоїли 46 крадіжок особистого майна, у тому числі – 6 квартирних на вулицях Любінській, Ряшівській, Шептицьких, Панча, Стрийській і Тракті Глинянському. Зловмисники потрапили до помешкань громадян шляхом відтиску металопластикового вікна, проникнення через вікно, підбору ключів до замків вхідних дверей та їх злому, – інформує прес-служба Львівського міського управління міліції.

1. Правоохоронці зазначають, що найнадійнішим захистом від квартирних крадіжок є встановлення сигналізації із підведенням до пульту централізованої охорони. Для її встановлення потрібно звернутися до територіального підрозділу державної служби охорони. У квартирах, які були під охороною, крадіїв затримують у 99 відсотках. У тих випадках, коли злодії не були затримані, підрозділи охорони компенсували власнику квартири збитки від крадіжки.

2. Якщо ж у вас не має можливості встановити сигналізацію, то правоохоронці пропонують хоча б дотримуватися простих порад, які допоможуть залишити зловмиснику менше спокус. Перше порада стосується непроханих гостей: не запрошуйте сторонніх, незнайомих вам людей у квартиру, особливо для розпивання спиртних напоїв. Злочинці можуть домішати в алкоголь, який принесли з собою, снодійні препарати. Не відчиняйте двері, не з’ясувавши хто саме до вас прийшов. Вхідні двері обов’язково повинні бути обладнані вічком та дверним ланцюжком. Не можна відразу впускати навіть людей у формі.

Читайте також: Новий вид крадіжок у Львові. Як вберегтися?

3. Однозначно відмовляйтеся від пропозиції незнайомців, які хочуть поворожити у вашій квартирі, перепеленати дитину, напитися води, дати ліків і тому подібне. Як правило, такі відвідини завершуються крадіжками. Окрім того, коли до вашої квартири під певним приводом («дезінфекція», «слюсар», «встановлення кабельного телебачення», «працівник відділу соціального захисту» тощо) прийде навідник, то, навіть на хвилину впустивши його на поріг, ви дасте змогу оцінити «принаду» помешкання, систему засуву і наявність сигналізації. Ваш ворог – непомірна довірливість.

4. Ще одне правило безпеки вашої квартири пов’язане із публічністю. Кримінальна практика свідчить, що здебільшого зловмисники проникають у квартири чи домівки за відсутності господарів. Майже шістдесят відсотків таких крадіжок чинять за «наводкою». Тому дуже важливо, щоб злодії не знали, коли вас немає вдома. Не повідомляйте домашньої адреси та номер телефону стороннім без потреби. Коли вирушаєте у відпустку, виїжджаєте до родичів, не кажіть про це без потреби. Лише обмежене коло людей повинно знати, на який термін залишаєте помешкання.

Читайте також: Які види шахрайства найпоширеніші у Львові: 8 прикладів

5. Також не зберігайте ключі від квартири разом із документами. Не приєднуйте до них чогось такого, що вказувало б на вашу домашню адресу. Загубивши ключі, негайно замініть замки, а також зміцніть двері додатковими засувами. Не залишайте ключі під килимками, у поштових скриньках тощо. Як тільки-но виявите щось негаразд із замками, в яких хтось встиг покопирсатися, роблячи скоріш за все відбитки, терміново необхідно вжити попереджувальні заходи.

6. Кримінальна практика свідчить, що квартирні злодії мають звичку розвідувати місце майбутнього злочину. За найменшої підозри щодо сторонньої людини, яка цілими днями без діла тиняється біля вашого будинку, повідомте свого дільничного інспектора. Також правоохоронці радять не нагромаджувати кореспонденцію в поштовій скриньці, бо це може вказати на вашу тривалу відсутність. Якщо ви у від’їзді, домовтеся із сусідами чи родичами, щоб вони забирали пошту.

Читайте також: Телефонні аферисти у Львові: містян просять бути обачними

7. Вікна та балконні двері правоохоронці радять оснастити металевими ґратами. Особливо це стосується помешкань першого і останнього поверхів та тих, до вікон яких підведені пожежні драбини, висять гілки дерев.

8. У випадку, якщо ви тільки-но отримали квартиру в новому будинку, досвідчені криміналісти радять не квапитися з укріплюванням передніх дверей – це може викликати небажану цікавість сторонніх. Є кращий вихід. Не міняючи передніх, одразу ставте міцні другі двері. Вони повинні бути надійні та міцні. Петлі треба встановити так, щоб вони були заховані, інакше зловмисники можуть їх спиляти. Можна встановити цільнометалеві двері, але монтаж провести так, щоб злодії не могли підчепити їх ломом. Коли двері виготовлені з тонкого листового заліза, злочинці легко можуть відкрити їх, як консервну банку. Тож зміцніть такі двері додатковим захистом. Надійно, коли вхідні двері мають два замки. Один, так би мовити, для повсякденного використання, інший – серйозніший.

Читайте також: Як розпізнати фальшиві гроші та що з ними далі робити: поради

Якщо неприємна пригода таки трапилася і при поверненні додому ви виявили зламаними або відчиненими вхідні двері, то радять дотримуватися таких правил: 

– не заходити у квартиру;
– звернутися за допомогою до сусідів;
– терміново викликати правоохоронців телефоном або використати для цього кнопку «виклик диспетчера» у кабіні ліфта; – не заходячи в помешкання, перевірити, чи немає там сторонніх, наглядати за квартирою до приїзду працівників правоохоронців. Коли побачите злочинців, не маючи змоги їх затримати, запам’ятайте їхні прикмети, одяг, марку, номер і колір машини, а також у якому напрямку вони від’їхали. 

Джерело: прес-служба Львівського міського управління міліції, Твоє місто, Galnet

Опублікувала Юлія Сабадишина


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!