У Львові вперше пересадили шкіру дитині від посмертного донора

902 0
Андрійко дістав опіки 25% шкіри: підборіддя, шиї та грудної клітки.
фото: перше тмо

фото: перше тмо

Однорічній дитині вперше в Україні пересадили шкіру від посмертного донора. Андрійко дістав опіки 25% шкіри: підборіддя, шиї та грудної клітки. Його мама Наталя відволіклась, аби приготувати кашу, і вже за мить почула крик – малюк потягнув чайник за дріт і перелив на себе кип’яток. Дитя доправили в опіковий блок лікарні святого Миколая.

У реанімації команда анестезіологів стабілізувала стан дитини, однак шкіра хлопчика місцями була настільки уражена опіками, що вже не могла відновитися самостійно. Опікові хірурги вирішили застосувати до лікування Андрійка революційний для України підхід. Пересадити малюкові шкіру від посмертного донора – так десятиліттями роблять в розвинених країнах. 

Читайте також: Чому в комунальних лікарнях платні послуги КТ та МРТ. Пояснення

«До цього кроку в Першому медоб’єднанні Львова готувалися кілька років. На базі одного із найбільших опікових центрів створили перший в західних регіонах України Банк шкіри. Це стало можливим, зокрема і завдяки минулорічним змінам до закону про трансплантацію. Однорічний Андрійко став першим малюком, чиє лікування вдалося розпочати із застосуванням донорської шкіри. І це спрацювало», – йдеться в повідомленні Першого ТМО Львова.

Знявши верхні, уражені фрагменти тканини, опікові хірурги закрили рани донорською шкірою. Вона не здатна прижитися і може перебувати на тілі пацієнта до кількох тижнів. Мета такої пересадки – захистити обпечені ділянки та створити максимально природні, необхідні для якнайшвидшого загоєння ран умови. Уже за кілька тижнів після цього Андрійко був готовий до наступного кроку – аутотрансплантації – закриття рани вже власною шкірою.

Додамо, за словами медиків, опіки – одна із найчастіших причин травматизації військових та цивільних під час війни. Багатьох поранених доправляють саме до Львова. Застосування донорської шкіри дає змогу закрити глибокі дефекти, найкращим чином підготувати рани до подальших операцій та значно пришвидшити процес одужання. 

Читати також: Рецептурні ліки відпускатимуть за е-рецептом уже з квітня. Як їх отримати та скільки будуть дійсні

«Донорська шкіра має низку переваг порівняно із синтетичними замінниками і сприяє підготовці рани до закриття власною шкірою. У США, наприклад, застосовують донорську шкіру для лікування вже близько 40 років з 1984-го. Але, на жаль, раніше ця технологія не була доступною в Україні», – зазначив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров‘я України.

Однорічний Андрійко – перший пацієнт, якому пересадили шкіру від посмертного донора, уже вдома. До своїх лікарів повертається лише на перев'язки. Далі – реабілітація, і найголовніше домашнє завдання для батьків на сьогодні – це проводити вправи із Андрійком, аби сповільнити ріст рубців.

Нагадаємо, що львівські лікарі лікарні святого Миколая врятували дівчинку із рідкісною недугою. У дитини утворилася гулька на шиї, всередині якої був гній.

_______________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!