Уникнути колапсу. У Львові закликають оприлюднити кількість маршруток на свята

2743 0
Львівські активісти закликали управління транспорту оприлюднити план випуску автобусів на маршрути упродовж 31-го грудня – 1-го січня.
фото: Igor Zinkevych / facebook

фото: Igor Zinkevych / facebook

У плані має бути інформація про кількість машин на конкретних маршрутах, інтервал руху та з якої по яку годину вони курсуватимуть. Про це йшлося під час засідання громадської ради при управлінні транспорту ЛМР.

«Минулого року були труднощі з курсуванням громадського транспорту на свята. Цьогоріч погода є кращою, але ми розуміємо, що бракуватиме змінних водіїв. Якщо водії всі масово святкуватимуть, то знову матимемо проблеми», – розповів голова громадської ради, керівник ГО «За якісний транспорт», Святослав Товстига.  

Читайте також: За що ми тепер платимо 5 гривень у маршрутці

Управлінню транспорту ЛМР запропонували проаналізувати, які 15-20 маршрутів потрібні львів’янам у святкові дні найбільше, та узгодити з перевізниками випуск автобусів на ці маршрути.

«Ми розуміємо, що насправді буде лише 200 машин, – зазначив він. – Водночас, львів’яни повинні мати можливість із однією пересадкою дібратися із точки А в точку Б. І щоб ці 15-20 маршрутів їздили з інтервалом до двадцяти хвилин. Треба донести цю інформацію до громади: які саме маршрути точно курсуватимуть і з яким інтервалом. Це краще, аніж коли ці 200 машин їздитимуть хаотично».

Читайте також: Непереможна маршрутка. Чому у Львові так складно змінити транспортну систему

Перевізникам порекомендували публічно викласти чіткий план виїзду автобусів на маршрути на 31-ше грудня і 1-ше січня. «Це не є складні дані. Пару дзвінків і лист на пошту. Така інформація буде корисною для мешканців. Давайте хоч раз на рік скажемо людям точно те, що на них чекає», – закликав Святослав Товстига.

«Ми про це думали, розробили графіки. Подивилися на них і ледве не заплакали, – відповів в.о. керівника управління транспорту Олег Партика. – Домовилися з перевізниками, що вони їздитимуть 31-го грудня та 1-го січня відповідно до режиму вихідного дня. Усі погодилися. Водіїв будуть заохочувати преміюванням. Після Нового року опрацюємо питання роботи громадського транспорту на 6-те і 7-ме січня».

Читайте також: З турботою про водія маршрутки. Як Львів вирішує свою транспортну проблему

За його словами, зараз у будні на маршрути в середньому виїжджають 510-516 автобусів, проте не всі вони відображаються у системі GPS. Режим вихідного дня передбачає роботу 70% транспорту, тобто орієнтовно 360 машин.

Як додав Святослав Товстига, напрацьований план в ідеалі мав би бути оприлюднений сьогодні, 28-го грудня, упродовж дня.

Нагадаємо, минулого року на свята львів'яни мали труднощі з пересуванням по місту на громадському транспорті: 7-го січня на маршрути не виїхало понад 400 автобусів, наступного дня на 19-ти маршрутах не було жодної одиниці. Як пояснили в управлінні транспорту, така ситуація виникла через сильний мороз і технічні причини: у маршруток замерзали двері й не витримувала паливна система.

Юлія Сабадишина


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!