Уряд встановив суму мінімальної зарплати медиків у 2023 році

2876 0
Гарантії щодо виплати заробітної плати поширюватимуться на ті медичні заклади, які мають договори із НСЗУ за Програмою медичних гарантій.
Фото: Gettyphotos

Фото: Gettyphotos

Уряд встановив суму мінімальної оплати праці медиків у 2023 році. Зарплата залишиться на тому ж рівні, що й у 2022-му. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України. 

Для лікарів, фармацевтів та фахівців з реабілітації сума становитиме не менше ніж 20 тис. грн. Медичні сестри/брати отримуватимуть від 13,5 тис. грн. Для лікарів «первинки» та медичних сестер, які працюють з ними, умовою для нарахування вищезгаданої зарплатні є мінімум 70% від оптимальної кількості укладених декларацій з пацієнтами. Для порівняння, з 1 січня 2023 року базова заробітна плата для медсестри складала також 13,5 тис. грн, як і 20 тис. грн для лікарів.

Читайте також: У Львові відзначили 25 найкращих сімейних лікарів

Фонд оплати праці з нарахуваннями за поточний місяць не має перевищувати 85% грошового доходу, що отриманий у поточному місяці, з урахуванням накопичених залишків. Це лише мінімальний рівень оплати, гарантований державою медикам, які працюють повний робочий день. Гарантії щодо виплати заробітної плати поширюватимуться на ті медичні заклади, які мають договори із НСЗУ за Програмою медичних гарантій.

«Цього року головний акцент державного бюджету, звісно, оборона. Але попри зменшення фінансування Програми медичних гарантій, нам вдалося зберегти фінансові гарантії медичним працівникам на рівні не менше ніж 20 тисяч гривень для лікаря та 13,5 – для середніх медичних працівників»,  – заявив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

Антоніна Костик

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!