Чому Ватикан боїться називати війну в Україні війною

10156 0
Уявімо собі Євангелію, де за зразком ватиканських дипломатів не названі імена і факти. Уявили? Про що тоді Євангеліє?
Фото: vaticannews.va

Фото: vaticannews.va

Днями Папа Римський Франциск здійснив акт посвяти України, Росії та всього світу Непорочному Серцю Марії. Доктор філософії, завідувач кафедри політичних наук УКУ говорить про те, чому Ватикан боїться називати війну в Україні війною та як би мав відбуватися акт посвяти проти війни.

Папа Франциск неодноразово здійснював молитви за Україну і припинення війни. Організовував всесвітні молитовні дні, здійснив візит до посольства РФ при Ватикані задля миру. Це вагомі речі, які заслуговують похвали і вдячності. Два дні тому Папа здійснив посвяту росії, України і всього світу Непорочному Серцю Марії. Акт дуже промовистий, символічний, бо нав’язує до пророцтв Богородиці у Фатімі стосовно необхідності навернення росії.

І ось тут ватиканська дипломатія вдарила в штангу. Знову невизначені терміни і боязнь називати речі своїми іменами. Після того, як увесь вільний світ (і навіть ООН) назвав цю війну невиправданою, неспровокованою агресією і бойнею, росію – агресором, а путіна – воєнним злочинцем, поведінка ватиканської дипломатії дивує своєю невизначеністю і боязню назвати речі своїми іменами.

Читайте також: Коли Папа Римський Франциск приїже в Україну і що для цього потрібно

Акт посвяти Богородиці міг відбутися за трьома частинами:

1) посвята рф Богородиці із спеціальною молитвою-закликом до покаяння за гріхи військових злочинів і людиноненависництва із молитвою за навернення;

2) посвята України Богородиці із молитвою за зцілення ран війни і за гріхи України (аборти, корупція та ін.);

3) посвята всього світу Богородиці, щоб насильство згинуло, а любов восторжествувала.

Можливо я забагато хочу від Ватикану? Можливо…

Але уявімо собі Євангелію, де за зразком ватиканських дипломатів не названі імена і факти. Новонародженого Ісуса мають вбити. Йосиф і Марія беруть Ісуса і втікають до Єгипту, стають біженцями. А тепер уявімо, що не названий Ірод, який вбиває сотні невинних дітей…

Христа мають убити. Уявімо, що не названі первосвященники, фарисеї та Юда, які видають Христа окупаційній владі. Уявімо, що не названий Пилат і ті, хто бичували і розпинали…

Уявімо, що гріх не названий гріхом, а грішники грішниками поіменно… До кого тоді заклик про покаяння, навернення і обрання шляху спасіння?

Уявили? Про що тоді Євангеліє?

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!