Біля «Львівської Політехніки» створять молодіжний простір

1636 0
Простір буде присвячений пам'яті Євгена Коновальця.
Львівська політехніка / Фото умовне

Львівська політехніка / Фото умовне

У Львові біля університету «Львівська Політехніка», на перетині вулиць Степана Бандери та Євгена Коновальця, створять молодіжний громадський простір зі скульптурними елементами, присвячений пам'яті Євгена Коновальця. Сьогодні, 12 грудня, у міськраді оголосили про запуск архітектурного конкурсу, пише Tvoemisto.tv.

Як зазначив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, архітектурний конкурс триватиме до 8 березня 2024 року. Йдеться про те, щоб простір зі скульптурами облаштували біля першого корпусу «Львівської Політехніки». Водночас головний архітектор Львова Антон Коломєйцев пояснив, що планують створити простір, де збиратиметься молодь, і який буде доступним для всіх категорій мешканців.

«З точки зору урбаністики, ми говоримо про ситуацію, коли вулиця Коновальця починатиметься з простору пам'яті Коновальця. Ми не говоримо про величезну скульптуру, яка домінуватиме, чи все залите гранітом. Станом на зараз простір перед «Львівською Політехнікою» закритий парканом, тому ми плануємо його демонтувати. Ми створили команди скульпторів та архітекторів для участі в конкурсі, але й закликаємо й інших фахівців зі всієї України долучатися до архітектурного конкурсу», – зазначив Антон Коломєйцев.

Роботу конкурсу планують розпочати в січні і впродовж двох місяців архітектори повинні подати свої проєкти. Згодом їх затвердить засідання кваліфікованого журі. 

Довідково

Євген Коновалець – видатний український військовий та політичний діяч, один з ідеологів українського націоналізму. Полковник Армії УНР, комендант УВО, голова Проводу українських націоналістів, перший голова ОУН.

Євген Коновалець є видатним полковником Армії УНР, він також був командиром Січових Стрільців і першим головою ОУН. Народився у селі Зашкові, що на Львівщині, й навчався у Львівському національному університеті ім. Івана Франка. Коли йому було 24 роки, то потрапив у російський полон, після чого був у таборі для військовополонених у Чорному Яру.

У 1917-му році приїхав до Києва, де спільно з Романом Дашкевичем та іншими членами сформував Галицько-буковинський курінь січових стрільців, який став однією з найбоєздатніших частин Армії УНР.

Нагадаємо, що депутати Львівської міської ради 25 травня на сесії дозволили розроблення детального плану території в межах вул. Є. Коновальця, вул. Житомирської, вул. Гіпсової, вул. Г. Семирадського, де замість дитячого санаторію хочуть звести елітне житло.

Ірина Давосир

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!