До кінця березня Львівщина отримає 50 нових автомобілів швидкої допомоги

1021 0
На Львівщину приїде 50 нових карет «швидкої». Це найбільша кількість серед інших регіонів.

До кінця березня регіони отримають 416 нових автомобілів швидкої допомоги. Зокрема на Львівщину приїде 50 нових карет «швидкої», це найбільша кількість серед інших регіонів, повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

Читайте також: «Ало, що у вас трапилось». Репортаж із диспетчерської центру екстреної меддопомоги у Львові

За словами заступниці міністра охорони здоров’я Світлани Шаталової, «швидкі» відправлять в регіони відповідно до договорів, укладених Державним підприємством «Медичні закупівлі України».

«Кількісно розподіл затвердили з огляду на закупівлі попередніх років. Міністерство враховувало об’єктивну потребу кожного регіону», – сказала Світлана Шаталова.

Якого саме типу автомобілі прибудуть на Львівщину, не розголошують, але серед переліку є «швидкі» типу В – стандартні лінійні швидкі, найпоширеніші у використанні, а також типу С – так звані реанімобілі, потрібні в час пандемії Covid-19.

Загалом сьогодні в Україні, за наявними офіційними даними, працює 2 947 автомобілів екстреної медичної допомоги, з них приблизно 700 – з терміном експлуатації більше як 10 років, понад 1600 – 5–10 років.

Читайте також: Цього року у Львові планують відкрити п'ять підстанцій для бригад швидкої допомоги

Нагадаємо, Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф запрошує на роботу водіїв «швидких». Минулого року виклики швидкої медичної допомоги в Україні розділили на 4 категорії: критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні. До критичних належать зупинка дихання і масивна кровотеча. До екстрених – порушення свідомості, підозра на інфаркт чи інсульт, стани, що можуть призвести до критичних. На виклики із такими скаргами карети «швидкої» їдуть першочергово, а ось на неекстрені і непрофільні виклики, як от, високий тиск, запаморочення чи підвищення температури тіла, бригади тепер не виїжджають. Поділ, зі слів медиків та диспетчерів, потрібен для того, аби звільнити машини для екстрених та критичних випадків.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!