Із 1 серпня Україна по-новому ділитиме країни на «червону» і «зелену» зони

2858 0
Зараз же списки оновлюють кожні три дні.
Фото: Freepik

Фото: Freepik

Із 1 серпня Україна змінить підхід до поділу інших країн на «червону» та «зелену» зони у зв’язку з епідемією Covid-19 і оновлюватиме списки раз на тиждень. Про це на брифінгу 29 липня повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Читайте також: Із 1 серпня запрацює карантин із новими умовами. Що зміниться для Львова

«Із серпня в нас починають діяти нові правила. Щодо приїзду з закордону – з 1 серпня статистика буде оновлюватися раз на 7 днів», – сказав він.

Зараз же списки оновлюють кожні три дні. Ті, хто повертаються з «червоної» зони, мають пройти обов’язкову ізоляцію або ПЛР-тест. Після повернення з «зеленої» зони ні тест, ні обсервація не потрібні.

«Також ми змінюємо показники: якщо на сьогодні ми вимірюємо кількість активних хворих у тій чи іншій країні, то з 1 серпня це буде повністю так само, як це відбувається у країнах Європи. Буде два показники, при перевищенні яких країна буде віднесена до червоної зони», – додав міністр.

Перший показник – приріст хворих за останні 14 днів, якщо він перевищує такий приріст на території України. Другий показник – відсоток (хворих) у країні за останні 14 днів у порівнянні з минулими 14 днями, якщо він буде більше 30%.

За цими двома показниками будуть вимірювати раз на 7 днів і складати перелік країн обох зон. Інформацію про «червону» та «зелену» зони будуть публікувати на сайті МОЗ.

Читайте також: Як українцям підготуватися до поїздок закордон в умовах епідемії. Роз’яснення МЗС

З умовами в'їзду до різних країн можна ознайомитися на інтерактивній мапі МЗС. Наразі для українців відкрили кордони 35 країн.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!