Фото: Freepik
Із 1 серпня запрацює карантин із новими умовами. Що зміниться для Львова
Із 1 серпня в Україні запрацює адаптивний карантин із новими умовами. Він поділить регіони (райони та міста обласного значення) в Україні на чотири зони: зелену, жовту, помаранчеву чи червону. Жовтий, помаранчевий або червоний рівень встановлюватимуть на території зі значним поширенням хвороби, там будуть додаткові обмеження. Тvoemisto.tv розпитувало у посадовців, що змінить адаптивний карантин для Львівщини.
Читайте також: В Україні продовжать карантин ще на місяць, але змінять умови
Зелена зона не звільняє від масок та дистанції
За словами заступника голови ЛОДА Тараса Греня, зони та заходи обмеження розписані у постанові Кабміну № 641 від 22 липня. Рішення про зонування ухвалюватиме не обласна комісія, а Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
«Основний принцип – це встановлення відповідних зон, в яких будуть визначені заходи обмеження – чи це масковий режим чи заборона всього. Якщо ми говоримо про найгіршу червону зону, то потрібно буде повертатися до початку карантину, до березня. Незалежно від того, як буде розвиватися ситуація після 1-го серпня, за будь-яких умов наші громадяни мають дотримуватися карантинних заходів», – каже Тарас Грень.
Маски, соціальна дистанція та антисептик у кишені зберігатимуться і у зеленій зоні. Тепер по регіонах діятимуть чіткі, жорсткі норми, що дозволено, а що заборонено.
Керівник обласного штабу із протидії Covid-19 Андрій Васько каже, що на різних територіальних одиницях може бути різне посилення карантину.
«Загальнообласний карантин буде один, але по деяких районах він буде іншим. Де-факто ми готуємося до життя в умовах коронавірусу і до зонування країни, щоб мати розуміння, де є обмеження, транспортні, туристичні чи інші, щоб вони були візуально виділені. Наприклад, якщо це червона зона, то тут гарантовано у готелі не переночуєш і транспорт не працюватиме у звичному режимі», – каже Андрій Васько.
Між зеленою та жовтою зоною
Епідситуація на Львівщині залишається напруженою. У лікарнях в області перебувають 1025 хворих. 90 людей лежать у відділеннях реанімації, 24 підключені до апаратів ШВЛ.
«У нас є значна кількість захворілих і пацієнтів, які потребують допомоги. Навантаження постійне. Ситуація стабілізувалася, немає росту захворювання, але ми відчуваємо приплив пацієнтів. Хтось виписується, але нові поступають. Кількість тих, хто потребує стаціонарного лікування – приблизно тисяча людей», – розповідає Андрій Васько.
Керівник штабу закликає дотримуватися всіх заходів індивідуального захисту, бо медична система перебуває уже не один місяць під значним навантаженням.
Директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис каже, що наразі важко спрогнозувати, як поділять Львівщину на зони, тому що потрібно проаналізувати всі критерії та показники. Але станом на сьогодні Львівщина перебуває попередньо на межі зеленої та жовтої зони.
«Ближче вже до 1 серпня будуть розглядати показники, які є актуальними і визначати, до якої зони відноситься наша територія і що буде дозволено чи не дозволено. До кінця тижня побачимо, під які параметри потрапимо. Все дуже відносно. Станом на зараз ми десь орієнтовно на зелено-жовтій зоні, але ситуація може змінюватися», – прокоментував Орест Чемерис.
За останню добу на Львівщині на коронавірусну хворобу захворіли ще 120 хворих.
Загалом з початку епідемії інфікувалися вже 8952 мешканців:
- м. Львова – 4444,
- Пустомитівського району – 806,
- Яворівського району–676,
- Жовківського району – 472,
- Миколаївського району – 354,
- Кам’янка-Бузького – 324,
- Городоцького району – 260,
- Сокальського району – 191,
- Перемишлянського району – 142,
- м. Дрогобич – 141,
- Жидачівського району –109,
- м. Червоноград – 105,
- Мостиського району – 93,
- Золочівського району – 92,
- Турківського району – 82,
- м.Самбір – 70,
- Буського району – 68,
- Бродівського району– 63,
- Стрийського району – 63,
- Дрогобицького району – 61,
- Самбірського району – 56,
- Сколівського району – 37,
- Радехівського району – 30,
- м. Стебник – 27,
- м. Трускавець – 27,
- м. Новий Розділ – 26,
- Старосамбірського району – 25,
- м. Борислав – 23,
- м. Моршин – 7.
За останню добу найбільше хворих звернулися із Жидачівського району (14), Миколаївського (11), Кам'янка-Бузького (10), Жовківського (9) та Пустомитівського району (8).
Як працюватиме новий карантин? Детально
Регіоном із значним поширенням інфекції вважатиметься той, в якому наявна хоча б одна з таких ознак:
- завантаженість ліжок для «ковідних» пацієнтів становитиме більш ніж 50%
- середня кількість ПЛР та ІФА-тестувань становитиме менше ніж 24 тестування на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;
- коефіцієнт виявлення випадків інфікування становитиме більш як 11%,
- показник динаміки зростання нових випадків становитиме більш як 10%.
Показник динаміки зростання випадків інфікування застосовуватиметься у разі реєстрації більше восьми випадків на 100 тис. населення сумарно за останні сім днів.
Рішення про зонування ухвалюватимуть не частіше ніж один раз на п’ять днів.
Зелений рівень епідебезпеки на території усього регіону встановлять у разі відсутності в ньому ознак із значним поширенням вірусу більше ніж три дні підряд.
У зеленій зоні забороняється:
- проведення масових заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів, а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50% місць
- перевезення пасажирів у більшій кількості, аніж кількість місць для сидіння
У жовтій зоні забороняється:
- відвідування закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно перебувають громадяни похилого віку, особи з інвалідністю
У помаранчевій зоні забороняється:
- проведення масових заходів за участю більше ніж 100 осіб та більше однієї особи на 20 кв. метрів площі;
- діяльність закладів, що надають послуги із поселення, крім готелів;
- роботу після 24-ї та до 7-ї години розважальних закладів (нічних клубів), а також ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів, крім замовлень на винос;
- відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю більше ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти;
- проведення планових заходів з госпіталізації (крім надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів; надання допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим; хворим з онкологічними захворюваннями; надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах; проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення існує значний ризик для життя або здоров’я людей)
- діяльність спортивних залів, фітнес-центрів;
- приймання дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
У червоній зоні забороняються:
- регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів (крім перевезення легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п’яти осіб без урахування осіб віком до 14 років; службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше ніж за два дні органи Національної поліції)
- відвідування закладів освіти здобувачами освіти;
- приймання відвідувачів у сферах культури, закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, торговельного і побутового обслуговування населення (крім торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом)
- провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку;
- торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень;
- відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово), центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.
Читайте також: Голова ВООЗ скликає надзвичайну комісію через новий сплеск коронавірусу у світі
Христина Гоголь
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Цей медіа-продукт був створений TvoeMisto.tv за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст продукту належить виключно TvoeMisto.tv і не обов'язково відображає погляди USAID чи уряду США. Відтворення та використання будь-якої частини цього продукту в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання або використання будь-яким іншим способом без письмової згоди редакції та відповідного посилання на першоджерело, забороняється.
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» – це медіа, якому справді можна довіряти.
Якщо Вам подобається те, що ми робимо – долучайтеся до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!
Що отримають члени спільноти Tvoemisto.tv:
- ексклюзивні e-mail розсилки
- доступ на спеціальні закриті події для Спільноти
- можливість голосувати за теми матеріалів та публічних дискусій, які планує редакція
- можливість стати експертом «Твого Міста»
- ексклюзивне друковане видання з доставкою додому/в офіс (щодвамісяці)
-
у майбутньому – знижки у мережі партнерів «Твого Міста».
Підтримати Tvoemisto.tv можна за посиланням.
Вибір Твого міста
- Проєкт на десять років, або Чи зможуть розвантажити Личаківську у Львові
- Зірка як символ. Яким цього року у Львові буде Різдво
- Львів'яни, економте під час «вуха котика», або Що з електроенергією в Україні
- «Ізолятор як покарання»? Що відбувається в інтернатах на Львівщині
- На «захисті» науки. Хто у Львові цього року став аспірантом
- Квартири у Львові подорожчають? Огляд ринку нерухомості під час війни
- Приватизація чи комунальна власність. Що буде з давньою солеварнею в Дрогобичі
- Як колишній механік, банкір і кицька Ракета збивають «шахеди» на Львівщині
- Кілька кроків для підтримки свого ментального здоров'я
- Ідея для польотів у космос і подорож з учнями до SpaceX. Історія вчительки із Львівщини
- Історії окрилених: жінки, які через війну переїхали до Львова і започаткували власну справу
- Любить творчість Івасюка та Білозіра. Ще раз про Клавдію Петрівну, яка виступить у Львові
- Будівництво може затягнутись? Що знову не так зі сміттєпереробним у Львові
- Як підібрати корм для кота і собаки. Про спеціальне харчування для тварин
- «Готові преміювати водіїв, які приведуть жінку-водія», або Що з транспортом у Львові
- «Львів перетворився на мурашник торгівлі». На чому заробляли львів'яни у 90-х
- Віталій Портников: «Я повірив, що українці стануть українцями»
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До містечка, де вперше підняли український прапор
- Ревматизм, артрит, псоріаз. Які ще ревматичні хвороби загострила війна
- Як Львів позбувався російської церкви
- Львів 90-х. Чим жило місто, коли Україна проголосила Незалежність
- Мільйон на мрію. Історії львівських учителів, які ввійшли до 50-ти найкращих в Україні
- «На жодних інших вишивках такого немає». Історія віднайденого взору на Львівщині
- Багатоповерхівки чи парк. Що збудують на Сихові
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До Свірзького замку та ренесансного костелу
- Одне на день. Якої шкоди може завдати морозиво і купання у водоймі
- Вбивство Фаріон у Львові. Про затримання підозрюваного, фото та інші деталі
- Чому перейменували Липневу у Львові. Історія площі, якій повернули історичну назву
- «Ми врізаємось у «стіну» на повній швидкості». Що буде зі світлом
- «Це Юля, а не робот!» Як у Львові працює ветеранська лінія
- У Львові подорожчали квартири. Що потрібно перевіряти при купівлі
- «Хочеться розвінчати міф про митника-хабарника». Інтерв'ю з керівником Львівської митниці
- Замість трамвая велосипедна доріжка та готель. Що обурило мешканців Винників
- Ганьба і упередження. Хто і чому зриває створення Національного військового меморіалу
- Що сталось, коли під час аварії у Львові загинув хлопчик. Розбір
- Діагностичні центри замість поліклінік. Що це означає для пацієнтів Львова
- Чотирилапий колега. Як найбільший виробник корму заохочує брати собак на роботу
- 9 книжок, які читають герої відомих фільмів, або Що дивитись і читати
- «Можемо бути без світла п'яту частину доби», – експерт про зиму
- Як позбутися черг у львівських ТЦК. Версії працівників та відвідувачів
- Чому черешні по 200 гривень, або Яким буде сезон ягід та фруктів
- Як потрапити в будівлю, або Навіщо реконструюватимуть вокзал у Львові
- Як і хто будуватиме Україну майбутнього. Поради експертів, що варто врахувати
- «Без запису не приходьте». Як оновити дані у львівському ТЦК
- «Все маємо, але бракує місця в домі», – сім'я, де народилась 11-та дитина
- «Мусимо пристосуватися до графіків відключень світла». Інтерв’ю з директором YASNO
- «Таких операцій не роблять у Литві, Латвії, Естонії». Як львівські нейрохірурги рятують дітей
- «Я уявляю, як трава проростає крізь нього». Історія матері зниклого безвісти героя
- «Якщо підемо шляхом конкуренції, то програємо»
- «Не треба вав-ефекту». Як змінився підхід до архітектури Львова
- Резервувати треба лише тих, що платять податки, або Що не так із економічним бронюванням
- Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки
- «На протезі в Антарктиду!», – боєць зі Львівщини, який пережив клінічну смерть
- Чи варто терпіти біль голови. Розмова з неврологом
- «Я доглядаю могили чоловіка, брата і невідомого воїна»
- «Чому я залишаюсь у Харкові?» Розповідь волонтерки з міста, яке постійно атакують
- Чому у Львові не так, як у Відні, або Як урятувати громадський транспорт
- «Яблуко розбрату», або Що сталось у сихівській школі
- «Тут вирує своє життя». Чи потрібні старі ринки в середмісті Львова
- «Заміни, заміни старенький трамвай». Як до Львова їдуть трамваї з Європи
- Чи можуть кияни викупити Житній ринок
- Психлікарню на Кульпарківській кардинально змінять. Інтерв'ю з директором
- «Важливо знати, що в тобі є доброго». Отець про піст, Папу та дофамінове покоління
- Як розвивати Львівський палац мистецтв
- Поет-боєць Артур Дронь: Найбільше дратує байдужість до війни
- Чи молодшає рак і чи більшає хворих. Розмова з керівником Львівського онкоцентру
- Made in Ukraine. Як на Львівщині виробляють корми для тварин з бананами і креветками
- «Це найбільший скандал». Експерт про Папу та кампанію проти України
- Земля і руїни. Які виставки варто відвідати у Львові у березні
- «Наталю, я тебе люблю, але Україну люблю більше». Яким був Роман Шухевич
- Чи збудують у Львові перехоплювальний паркінг та до чого тут «джентльменська угода»
- «Ми маємо чим пишатися». Що буде з Академією друкарства і що кажуть у МОН
- Як забудують Садову-Петлюри і чи не зупиниться Кульпарківська
- На Ринку звучить «Тиша». Як Львів запровадив церемонію прощання з воїнами
- Львову потрібна транспортна революція, щоб стати воротами ЄС в Україну
- Без ботоксу та уколів. Чому тейпування і масаж корисні для краси та здоров’я
- Що треба врахувати у законопроекті про мобілізацію. Розмова з адвокатом
- Мрій, дій, сяй, відпочивай. Що врахувати, щоб обрати дитячий табір
- Здобувачів другої освіти у вишах можуть мобілізувати. Скільки їх на Львівщині
- Листівки та горнятка зі Львова. Як родина з Лисичанська заснувала сувенірну майстерню
- Продавці спадщини, або Як «загубилися» приміщення колишнього Університету у Львові
- «Львів'яни погано сприймають сучасну архітектуру», – Тетяна Балукова
- Мріємо допомагати. Як у Львові сім'я створила крафтову майстерню меблів Holy Wood
- Чому українські школярі відстають від європейських. Розбір результатів PISA
- Зарплата, ціни на квартири та каву. Що змінилось у Львові та ще 4 містах
- «У нас 6 дівчат. В армію їх не заберуть». Як скласти дрон та скільки це коштує
- «Москва» в середмісті Львова. Як ресторани працювали на радянську імперію
- Репресоване Різдво. Як совєти забороняли вертеп, коляду та інші традиції
- «Тут ти або Герой, або - нещасний». Як це повернутись з фронту
- Скільки коштує квартира у Львові, або Детальний огляд ринку нерухомості
- Після метро. Чи вдасться подолати транспортний колапс на Теремках
- «Росіяни стріляють, а шестеро хлопців мене несуть». Ще одна історія бійця
- Як це – жити тиждень у вантажівці. Репортаж із заблокованого кордону
- «Чомусь коментуємо дії ТЦК, а не відсутність черг під військкоматами»
- «Іншого такого немає». Чи може Клепарів стати підцентром Львова
- Чому медики «швидкої» не приїжджають на усі виклики мешканців Львова
- «Ми на тебе чекали». Як у Львові допомагають одиноким людям
- «Мова допомогла мені пережити початок війни». Як у Львові вивчають українську
- «Сказав правду, і це зачепило». Що довело до сліз капелана облради Андрія Корчагіна
- Зараз готується «План України», – керівниця Українського форуму в Chatham House