Київ

Київ хоче обмежити висотність на Подолі до 15 метрів та побороти недобросовісних забудовників

1120 0
Департамент охорони культурної спадщини Києва планує встановити нові обмеження по висотності забудови на Подолі на рівні 15 метрів, ввести мораторій на забудову будинків, яким більше 100 років та збільшити відповідальність недобросовісних забудовників за руйнацію історичних будівель.
Поділ. Фото: pixabay

Поділ. Фото: pixabay

Київ введе обмеження висотності для забудов на Подолі на рівні 15 метрів. Для цього Департамент охорони культурної спадщини КМДА планує скасувати власний наказ від травня 2022-го про встановлення нових обмежень по висотності забудови на Подолі у межах 27 метрів та 42 метрів. Також Департамент хоче ввести мораторій на забудову будинків, яким понад 100 років. Окрім цього, місто на законодавчому рівні хоче встановити жорсткішу відповідальність за знесення історичної будівлі та прописати вимогу до власників, які довели їх до руйнування, повернути такі об'єкти місту.

Про це в інтерв’ю «Твоєму місту. Київ» розповіла нова очільниця Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.  

«У травні 2022-го вийшов наказ Департаменту охорони культурної спадщини, яким були затверджені межі та режими використання зон охорони пам’ятки ландшафту, історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпра», яким була визначена гранична висота зони регулювання забудови – 27 метрів, а на окремих ділянках – до 42 метрів. У мене є ця документація, буду її дуже ретельно вивчати. Як на мене, на всьому Подолі має бути 15 метрів, як було раніше. Вживатиму певних заходів, згідно із законодавством, для того, щоби зберегти Поділ», - повідомила Марина Соловйова.

Нова очільниця департаменту очікує на опір забудовників: «Хочу зберегти історичний центр і буду робити все, щоб скасувати рішення про збільшення висотності на Подолі. Раджуся з експертами, вивчаю нормативну базу, зараз дуже багато часу витрачаю на те, щоби зробити все юридично правильно. Розумію, що це оскаржуватимуть у судах, тому зробимо все правильно», - зазначила очільниця департаменту.

Марина Соловйова підтвердили анонсовану раніше активістом Дмитром Перовим, який має стати першим заступником чиновниці, ініціативу на введення мораторію на руйнування будинків, яким більше 100 років. Марина Соловйова очікує на підтримку Київради: «У Києві дуже багато будинків так званої фонової забудови, не внесених у реєстри. Вони не відповідають усім критеріям для цього, але дуже цінні. Тому ми вже готуємо документи для Київради з проханням, аби депутати прийняли мораторій на заборону знесення будівель, яким сто і більше років, щоб це не було так, що якщо будівля не має статусу пам'ятки, то її запросто можуть знести. Цього не має бути. Думаю, Київрада проголосує за мораторій», - додала керівниця Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.

У планах Департаменту також збільшити відповідальність забудовників за знесення історичної будівлі на законодавчому рівні та можливість повернути будівлю у недобросовісного забудовника: «По-перше, хочемо збільшити адміністративну відповідальність власника за руйнацію історичної пам’ятки та доведення її до такого стану, коли пам’ятку варто виключати з реєстру. По-друге, це можливість повернення будівлі місту, якщо приватний власник її не відновлює, не реставрує, а доводить до руйнівного стану. Це має бути законодавчо закріплене. Важливо, щоб була відповідальність забудовника, бо сьогодні він може знести будівлю і сплатити невеликий штраф за це. Має бути жорсткіша відповідальність! Такі ініціативи ми вже підготували. Тепер працюватимемо з комітетами Верховної Ради», - обіцяє Марина Соловйова.

Також чиновниця закликає великий бізнес долучитися до проєктів з відновлення старовинних будинків: «У нас багато заможних людей, які могли б узяти об'єкти для відновлення. Наприклад, реставрація церкви Спаса на Берестові – на це пішли тільки меценатські кошти. Богдан Батрух, наприклад, реставрує будинок зі зміями та каштанами. Я допомагала йому, там дуже добра робота триває. Якби в нас було більше таких меценатів, готових своїм коштом не знести старовинну будівлю, щоби збудувати хмарочос на 20 поверхів, а зберегти те, що є, було б набагато краще», - резюмує Марина Соловйова.

Нагадаємо, 18 серпня мер Києва Віталій Кличко повідомив про призначення активістки містозахисного руху Марини Соловйової директоркою Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. Її першим заступником має стати активіст пам'яткоохоронних організацій «Мапа реновації» та «Цегла» Дмитро Перов. Про його призначення на посаду керівника департаменту не байдужі до збереження історичної архітектури столиці кияни склали петицію на сайті КМДА, яка в підсумку набрала 6057 голосів. Попереднього очільника департаменту Олександра Нікоряка звільнили після того, як «Українська правда» розмістила відео, в якому показала, як ексчиновник святкував день народження дружини під час комендантської години та оголошення повітряної тривоги в ресторані в центрі Києва. Компанію подружжю, зокрема, склав київський забудовник Артур Мхітарян, у кортежі якого був і Олександр Нікоряк. 

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

 

ТЕГИ: київ, поділ

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!