Лікування раку молочної залози та репродуктологія: чи можлива вагітність та як перестрахуватись

1013 0
Загалом розрізняють чотири стадії розвитку онкології, в залежності від яких і визначають лікування.
Фото умовне

Фото умовне

Загалом розрізняють чотири стадії розвитку онкологічного захворювання. В залежності від цього показника і стану жінки визначають, яке лікування призначать жінкі, яка хворіє на рак молочної залози. Детальніше про методи лікування онкології та цієї недуги, а також його вплив на репродуктивні функції жінки Tvoemisto.tv розповів лікар-онкохірург медичного центру «Дельта Мед» Володимир Дорожинський. 

«Які ліки призначать жінці, залежить насамперед від її стану і стадії захворювання. За правилами онкологічна пацієнтка повинна пройти онкоконсиліум, де хіміотерапевт, онкохірург і променевий терапевт спільно визначать лікувальну тактику та шлях до одужання. Лікування націлене переважно на збереження молочних залоз. Наприклад, спочатку проводять передопераційну хіміотерапію, завдяки цьому пухлина зменшується в розмірі, і лікар має можливість забрати менше молочної залози та отримати кращий косметологічний ефект. Більш радикальною терапія стає на пізніших стадіях», – пояснив медик.

Читайте також: Рак – не вирок, а один із етапів життя. Що варто знати кожному

Дуже часто, щоб зберегти репродуктивні функції молодої жінки, в якої виявили рак, лікарі пропонують послуги репродуктолога.

«Лікування, зокрема опромінення, може порушити менструальний цикл, відтак  у 50% випадків він може не відновитися. Під час високодозованого опромінення цей показник сягає всіх 100%. У 70% жінок до 35 років, у яких діагностували онконедугу, які пройшли хіміотерапію і високе опромінення, менструальний цикл ніколи не стане регулярним. Тож тим, що ще молоді, мають одну дитину чи її народження лише в планах, репродуктолог може запропонувати «подушку безпеки», тобто заморозити яйцеклітини», – коментує акушерка-гінекологиня, лікарка ультразвукової діагностики медичного центру «Дельта Мед» Анна Свереда.

Якщо жінки ще не заміжні, заморожувати можна ембріони, а не яйцеклітини.

Детальніше про те, які «червоні прапорці» можуть вказувати на наявність онкології, як часто варто відвідувати мамолога та гінеколога, якими нетрадиційними методами пацієнтки лікують рак, чому це не допомагає та що робити родичам хворої, щоб не нашкодити, Tvoemisto.tv з’ясовувало зі спеціалістами в ще одному випуску медичної програми «Консиліум».

Нагадаємо, що «Твоє місто» запустило медичний проєкт «Консиліум». Це майданчик, де збираються професіонали різних галузей медицини, а також реальні люди, які поділяться своїм досвідом. Темою цього випску став рак молочної залози.

Які «червоні прапорці» можуть вказувати на наявність онкології, як часто варто відвідувати мамолога та гінеколога, якими нетрадиційними методами пацієнтки лікують рак, чому це не допомагає та що робити родичам хворої, щоб не нашкодити.  Про це експерти поговорили під час нашого ток-шоу. Його можна переглянути на сторінках Tvoemisto.tv у Facebook та YouTube. Генеральним партнером випуску є Медичний центр "Дельта Мед" (https://delta-med.com.ua/)

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!