Львівські хірурги прооперували дитину з рідкісним зрощенням кісток передпліччя

1517 0
Від народження хлопчик не міг повертати руки долонями догори, навіть їсти в звичний спосіб не міг.
фото: перше тмо львова

фото: перше тмо львова

У львівській лікарні св. Миколая хірурги прооперували дитину з рідкісним зрощенням кісток передпліччя – лише 350 таких випадків у світі. Від народження хлопчик не міг повертати руки долонями догори, навіть їсти в звичний спосіб не міг: через зрощені кістки йому було складно підняти до рота їжу. 

Джерело: пресслужба Першого ТМО Львова

Артемкові із Запорізької області – 4 роки. Ваду опорно-рухового апарату хлопчику діагностували після народження. Йдеться про радіоульнарний синостоз – вроджена вада, при якій під час внутрішньоутробного розвитку зростаються ліктеві та променеві кістки передпліччя. Такі вади в дітей важливо оперувати в ранньому віці, та через небезпеку постійних ракетних обстрілів лікувати дитину в Запоріжжі батьки не зважувались. 

Читайте також: Львівські медики врятували сина загиблого військового

У Львові лікарі ортопедо-травматологічного відділення вдалися до малоінвазивного втручання без використання металевих пластин, що фіксують кістки. Завідувачка відділення Галина Гачкевич і ортопед-травматолог Мар’ян Орач виконали деротаційну остеотомію спочатку на одній, а згодом і на другій руці. Простіше кажучи, спеціалісти перетяли зрощені кістки кожної кінцівки почергово та зафіксували їх у правильному положенні, наклавши гіпсові пов’язки.

Минуло шість тижнів. Лиш тепер лікарі зняли пов’язки та оглянули оперовані ділянки. Нині Артемчик може вільно гратися іграшками. Дитина вже правильно тримає столові прибори та без додаткових зусиль може самостійно з’їсти цукерку.

Нагадаємо, що львівські лікарі лікарні святого Миколая врятували дівчинку із рідкісною недугою. У дитини утворилася гулька на шиї, всередині якої був гній.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!