Львів'ян кличуть у Шевченківський гай на Великдень і обливаний понеділок. Програма

1939 0
Упродовж двох днів, 16 та 17 квітня, у львівському скансені знайомитимуть з давніми традиціями, водитимуть гаївки та пригощатимуть гостей.
Фотоколаж Дмитра Тарадайки

Фотоколаж Дмитра Тарадайки

У Львові в Шевченківському гаю завтра, 16 квітня, та у понеділок, 17 квітня, гостей музею знайомитимуть з давніми традиціями, водитимуть гаївки та пригощатимуть гостей. Для відвідувачів буде можливість навчитися давніх танців з музичними фолькгуртами та придбати вироби народних майстрів, смаколики та музейні сувеніри в облаштованих ятках.

Джерело: Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького

Великдень

У неділю, 16 квітня, з 13:00 по 18:00:

  • «Гаївки для найменших». Тут малечу вчитимуть водити «Жучка», стародавніх ігор та забавлянь (хата зі с. Либохора);

  • Гаївки з ОУМ «Спадщина». Жива традиція, що підтримується десятиліттями: будемо водити кривий танець, вербовую дощечку, струмок, подоляночку, хорти і вовки, царівну, мости, голубку. А також грати в шума, моргалки, ремня, а хлопці ще будуватимуть  вежу та слона (стодола зі с. Либохора, галявина біля озера);

  • «Велика гаївка на галявині» за участю фольклорних та етногуртів: Д'горі, Етерія, ДРИҐ, NAZVA, спеціальний гість – Юрій Йосифович (головна галявина, біля дзвіниці зі с. Хоросно);

  • Презентація збірника гаївок. Можна послухати, придбати збірничок і самим навчитися співати гаївок та веснянок. Кошти від продажу збірничка йдуть на благодійну допомогу ЗСУ (місце та час презентації повідомлять невдовзі).

Читайте також: Коли у «Шевченківському гаю» добудують інформаційний центр

Обливаний понеділок

У понеділок, 17 квітня, з 13:00 до 18:00:

  • «Велика гаївка на галявині» за участю фольклорних та етногуртів Пиріг і Батіг, BanduraGirl та Lemko Bluegrass Band (головна галявина, біля дзвіниці зі с. Хоросно)

Окрім того, у музеї продовжуватимуть роботу виставки писанок в малому залі «В укритті» та  живопису Уляни Нищук «Заквітчані» у школі зі села Бусовисько.

Читайте також: «Найгірше було при москалях». Як українці святкували Великдень під час воєн

Де придбати квитки

Вартість квитків становить від 100 до 150 гривень. Придбати квитки можна онлайн за посиланням. Від 11 квітня їх можна придбати заздалегідь. Гостей музею закликають слідкувати за анонсами та оновленнями на офіційних сторінках музею.

Нагадаємо, що у музеї народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького встановлять хатину 1920-х років з Полісся. Це перший музеєфікований великий експонат за останні 10 років. 

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!