Київ

Музей історії України погрожує судом «Київзеленбуду» через те, що ті не спиляли хворий каштан

489 0
Каштан знову під загрозою
Фото: Н.Глущенко

Фото: Н.Глущенко

Адміністрація Національного музею історії України погрожує подати в суд на КП «Київзеленбуд», який не зрізав хворий каштан, який рятують активісти. Про це повідомила акторка Ольга Сумська.

За її словами каштан знову під загрозою.

«Тепер вже через скаргу від керівництва Національного музею історії України і Федора Андрощука на КО «Київзеленбуд»! Мовляв, якщо за декілька днів Зеленбуд не зріже каштан, музей подає на зеленбуд до суду!!», - повідомила Сумська.

Вона нагадала, що напередодні була домовленість з Федором Андрощуком, директором музею, що він готовий підтримати активістів.

Тепер, за її словами, керівник закладу повідомив, що буде «спілкуватись через юристів та офіційні листи».

Сумська закликала музей дозволити арбористу вилікувати каштан та ще декілька дерев, що знаходяться на його території.

Раніше кияни зібрали на лікування дерева понад 60 тисяч грн.

Нагадаємо, «Київзеленбуд» збирався зрізати майже 80-річний каштан на Пейзажній алеї, в якому виявили порожнину у стовбурі і тріщину. Проти цього виступили небайдужі кияни та організували збір коштів на лікування дерева. Лікуванням дерева займається арборист Володимир Ветроградський. За його словами, каштану близько 80 років, в умовах міста він може прожити 200 років, а за умови створення сприятливих умов для кореневої системи, то і 350 років. 

Раніше ми писали, що у ботанічному саду імені Фоміна врятували віковий дуб, який був частиною київського пралісу. Лікуванням дерева займався Ветроградський.

Також зусиллями арбориста на Подолі врятували липу дрібнолисту, яку неправильно обрізали комунальники.

Нагадаємо, Tvoemisto.tv провело дискусію разом із представниками міста, активістами, науковцями та екологами та з’ясовували, яким має бути догляд дерев, зокрема, як робити кронування, не завдаючи їм шкоди.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!