На цвинтарі у Львові знайшли останки солдатів Вермахту

1690 0
Завершився перший етап ексгумації на Личаківському кладовищі.
Ексгумація давніх поховань на Личаківському кладовищі / Фото умовне: Твоє місто

Ексгумація давніх поховань на Личаківському кладовищі / Фото умовне: Твоє місто

На Личаківському цвинтарі у Львові завершили перший етап ексгумації давніх поховань. Фахівці працювали тут з березня і загалом знайшли останки 653 людей. З них 26 – періоду Першої світової війни, частина – Другої світової війни та найбільше – повоєнного періоду. Останки перепоховають, а пошуківці невдовзі перейдуть до дослідження та ексгумації поховань на центральній алеї цвинтаря, повідомляють в ЛМР.

За словами керівника Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослава Шеремети, поховання йшли рядами і були на різній глибині – від 40 см до 2-х і більше метрів від рівня поверхні. Як з’ясувалось, більшість з них – повоєнного періоду. Прізвища кількох людей, які були тут поховані, вдалось встановити за знайденими надгробками чи таблицями та записами в цвинтарній книзі. Цікаво, що серед віднайдених є і останки двох німецьких солдатів часів Другої світової війни.

Читайте також: Місце пам'яті. Як Львів створює нове військове кладовище 

«Ми знайшли дуже цікавий артефакт – німецький ідентифікаційний жетон часу Другої світової війни. Двоє з похованих тут людей були солдатами Вермахту. Як так сталось – для нас велика загадка. Серед інших знахідок – монети, залишки одягу, християнська символіка. Також віднайдено  ідентифікаційні жетони воїнів армії австро-угорської імперії. Прізвища, на жаль, не збереглися. Знайдені речі будуть передані в музеї», – каже він.

Крім того, знайшли і залишки двох хрестів з поховань Першої світової війни. Також в землі знайшли і кілька надгробків часів Другої світової війни. Відповідно до архівних фотографій, такі надгробки були на всій цій території.

Всі знайдені поховання часів Першої світової війни будуть перенесені поруч, на поля № 84 та № 85, де у майбутньому збудують Меморіальний комплекс. Натомість, рештки з радянських часів зберігають у спеціальному депозитарії. Нагадаємо, що їх мають перенести на Голосківський цвинтар.

На місці колишнього військового меморіалу планують облаштувати Меморіальний комплекс Героїв України, в пам’ять про українських військових, які віддали своє життя за незалежність України. Tvoemisto.tv розповідало історію цього кладовища і яким може бути новий меморіальний комплекс. Детальніше з цим ви можете ознайомитись за посиланням.

Довідка

Історія «Марсового поля» у Львові тягнеться від минулого століття – це було місцем захоронення вояків австрійської армії і союзників, що полягли у Першій світовій війні. До 1927 року на полі було майже 5 тисяч окремих могил.

У 1946-1947 роках тіла ексгумували, а на цьому місці облаштували кладовище для солдатів СРСР та НКВДистів. У 70-х роках минулого століття на «Марсовому полі» створили меморіал та перепоховали жертв радянського терору із Замарстинівської в’язниці.

Сучасний вигляд меморіал отримав у 1974 році за проєктом Андрія Шуляра, Василя Каменщика і Володимира Бойка. Меморіал був утворений трьома рядами чорних гранітних плит з іменами загиблих і двома рядами червоних плит між ними. Це мало символізувати гвардійську стрічку. 

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!