Київ

Столичний суд втретє переніс засідання проти активіста ініціативи «Зберегти Квіти України»

531 0
Подільський районний суд міста Києва втретє переніс засідання – 2 лютого суд не зміг розглянути справу через відключення світла. Така ситуація сталась і під час першого розгляду 1 грудня 2022 року.
"Квіти України" / фото з відкритих джерел

"Квіти України" / фото з відкритих джерел

Сьогодні, 10 квітня, мало відбутися вже третє засідання у справі «про захист честі, гідності та ділової репутації» за позовом ПрАТ «Квіти України» проти громадського активіста Тараса Грицюка та компанії «1+1 Інтернет» (входить в холдинг 1+1 media). Позивач називає недостовірним оприлюднений в медіа коментар активіста про відсутність у компанії дозволу на проведення демонтажу будівлі та вимагає спростування цієї інформації.

За очікуваннями активістів «Мапи Реновації», сьогоднішнє засідання могло стати вирішальним, однак Подільський районний суд постановив знову перенести розгляд справи на 8 червня 11:30.
 
Втім, активісти не втрачають оптимізму та радіють, що Тарасу Грицюку, до якого позивається забудовник, нарешті дали слово. 
 
 
Активісти «Цегли» повідомили, що у своєму виступі Грицюк спростував звинувачення у зазначенні недостовірних даних про руйнування пам’ятки архітектури. Зокрема, посилаючись на офіційні відповіді Департаменту охорони культспадщини та позицію Верховного Суду щодо будівництва в історичних ареалах.
 

Нагадаємо, 20 грудня 2021 відбулося підготовче засідання в цій справі. Під час нього представники ПрАТ «Квіти України» долучили результати лінгвістичної експертизи, де розглядалося питання, був коментар Тараса Грицюка фактологічним твердженням чи оцінним судженням. Протягом засідання під Подільським судом понад десяток людей зібрались на акцію з підтримки активіста Тараса Грицюка.

Нагадаємо, 15 вересня 2021 року ПрАТ «Квіти України» подало позов «про захист ділової репутації та спростування недостовірної інформації” проти Грицюка Тараса, активіста ініціативи.

Додамо, це вже 3 перенесене засідання – 2 лютого суд не зміг розглянути справу через відключення світла. Така ситуація сталась і під час першого розгляду 1 грудня 2022 року.

Тарас Грицюк – історик, співзасновник ГО «Інша Освіта», тренер, фасилітатор, член тренерського пулу «Інша Освіта», співзасновник освітнього простору «Хата-Майстерня», співзасновник «Urban Space 500». Член ініціативної групи «Зберегти Квіти України».
 

Будівля «Квіти України» розташована в центрі Києва на вулиці Січових стрільців. Вона зведена у 80-х роках XX століття як навчально-методичний павільйон у стилі післявоєнного модернізму за проєктом архітектора Миколи Левчука. У 1985 році отримала відзнаку Національної спілки архітекторів України як один із кращих архітектурних творів року.

Раніше ми писали, що у Києві, на історичну будівлю пивзаводу Карла Шульца накладено арешт, та попри це, забудовник продовжує зносити будівлі за будівлями.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!