Київ

У Київській політехніці винайшли унікальний фільтр для очищення води, який вбиває віруси та бактерії

808 0
Окрім очищення води від бруду, фільтр здатен позбутися збудників інфекційних хвороб: тифу, дизентерії, сальмонельозу та холери.
Фільтрувальна керамічна мембрана, розроблена студентами КПІ

Фільтрувальна керамічна мембрана, розроблена студентами КПІ

Студенти Київського політехнічного інституту ім. Сікорського винайшли унікальний фільтр, який може очистити будь-яку воду: з болота, з калюжі, з зараженої водойми. Фільтр очищує воду не лише від бруду, а й від хімічних речовин і збудників інфекційних хвороб, таких як тиф, дизентерія, сальмонельоз та навіть холера. Про новий винахід розповіли у пресслужбі університету.

Дослідники з Київської політехніки наголошують, що унікальну фільтрувальну керамічну мембрану зробили зі 100% українського матеріалу. Воду можна очистити на виробництві, вдома та на передовій.

«У Херсоні люди, маючи таку мембрану, могли б сидячи на дачі зачерпнути води, профільтрувати і безпечно випити», –каже викладачка хіміко-технологічного факультету Світлана Кирі.

Зовні мембрана фільтра вкрита спеціальною речовиною, за допомогою якої можна контролювати розмір елементів, які вона пропускає. Це може бути ультра, нано чи мікрофільтрація. Крім того, вона багаторазова.

Новою розробкою займалися студенти КПІ, наразі вона на завершальній стадії виробництва. Коли фільтр запатентують, його можна буде купити в магазині. Він коштуватиме приблизно 122 грн.

Раніше ми писали, творчі колективи університету виконали україномовний варіант «Маршу КПІ».

___________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

ТЕГИ: київ, КПІ

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!