У Львові дівчині сформували щелепу з кістки її ноги

1485 0
21-річна Анна з Самбора народилася із злоякісною пухлиною щелепи – тератомою.
Фото: Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит

Фото: Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит

У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охматдит» 21-річній дівчині сформували щелепу з ноги. Про це повідомили у пресслужбі лікарні.

21-річна Анна з Самбора народилася із злоякісною пухлиною щелепи – тератомою, яка сягала 20 см. Їй запропонували складну реконструктивну операцію із закриття дефекту з допомогою фрагменту кістки з її власної ноги. Дівчину і її лікарку з Міжрегіонального центру дитячої щелепно-лицевої хірургії запросили до Техасу для використання спеціального обладнання, якого немає у Львові.

«Автотрансплантацію зробили з малогомілкової кістки на судинній ніжці, тобто відділили частину кістки ноги разом із судиною, яка надалі живитиме щелепу. Такі мікроваскулярні операції – це тривала робота, адже треба було акуратно відпрепарувати кістку з судинами і помістити в ділянку дефекту у щелепі, перед тим сформувавши її анатомічні особливості щелепи. Тонка скульптурна робота, яка потребує часу і вмінь хірургів. Саме тому до операції залучили пластичних хірургів зі США, які спеціалізуються на мікровакскулярних реконструктивних операціях», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Львівські лікарі вперше вживили воїну протез у кістку

Наразі дівчина впевнено відновлюється і вже повернулася додому. За необхідності, ще будуть пластичні операції для максимального косметичного ефекту.

Нагадаємо, що львівські медики провели операцію на мозку з пробудженням – хлопець мав бути при свідомості під час найважливішої частини операції. 

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!