Україна

У Раді зареєстрували законопроєкт про систему відеонагляду в публічних місцях

715 0
Вона ідентифікуватиме фізичних осіб на основі біометричних даних.
фото умовне

фото умовне

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, завдяки якому в Україні можуть створити єдину систему відеомоніторингу. З її допомогою стежитимуть за порядком у публічних місцях. Про це йдеться в тексті законопроєкту «Про єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки», який з'явився на сайті парламенту сьогодні, 21 лютого.

Система складатиметься з камер з функціями детектування обличчя, охорони периметра, керування трафіком, визначення задимлення, вибухів, несанкціонованого залишення предметів. Вона ідентифікуватиме фізичних осіб на основі біометричних даних, відцифрованого образу обличчя людини та інших персональних даних. Їх зберігатимуть не більш як п’ятнадцять років, а після закінчення строку зберігання вони підлягатимуть знеособленню.

Людина, дані про яку внесуть до єдиної системи відеомоніторингу, зможе ознайомитися з ними, а також вимагати поновити й виправити інформацію про себе.

Читайте також: На Львівщині побудують Центр безпеки громадян за завищеною ціною 

У пояснювальній записці проєкту закону вказують, що його метою є підвищення рівня публічної безпеки та порядку, а також запобігання можливим загрозам і контроль за усуненням наслідків надзвичайних ситуацій та правопорушень. До нової системи відеомоніторингу матимуть доступ органи влади.

Крім людей, моніторити за допомогою цієї системи зможуть:

  • транспортні засоби;

  • публічні місця;

  • об’єкти інфраструктури, зокрема парки, рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики;

  • пам’ятки культурної та історичної спадщини;

  • вулиці, дороги, провулки, пішохідні та велосипедні доріжки;

  • автомобільні стоянки та майданчики для паркування транспортних засобів, інші території загального користування;

  • будівлі, споруди, в яких розташовані органи державної влади або органи місцевого самоврядування

Нагадаємо, у липні 2023 року департамент міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради опублікував тендер на закупівлю вузлів для системи відеоспостереження. Вартість робіт – 14 мільйонів 299 тисяч, які виділять з місцевого бюджету. Згідно з тендером, планують закупити 129 комплектів відеоспостереження різного типу, які встановлюватимуть у різних людних місцях Львова, зазначив у коментарі Tvoemisto.tv директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило. 

Юлія Кметик

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!