Збереглися малі архітектурні форми. В Шевченківському Гаю у Львові реставрують садибу ХХ століття

717 0
Це селянська садиба з Іршавського району, у ній повністю збереглися хлів, оборіг, стодола, комора, пчолинок.
Фото: Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького

Фото: Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького

В Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у Львові триває масштабна реставрація садиби зі села Брід, робота над якою триває ще з осені. Майстри почергово замінюють дахове покриття на хаті, стайні, коморі та пчолинку. Про це повідомили на сторінці Музею у Facebook.

Читайте також: У Львові реставрують давню галицьку школу 19 століття

«Попри дощ, сніг та інші погодні пригоди – ми працюємо над збереженням, реставрацією та відновленням наших музейних об’єктів. Зовсім скоро будівлі будуть причепурені та доступні для відвідувачів!», – пишуть там.

Зазначимо, що це селянська садиба з Іршавського району, колись належала Ленделу І.В., і є прикладом типового житла цього району Закарпатської області початку XX ст. Цінним є те, що крім хати, у садибі повністю збереглися малі архітектурні форми, збудовані у 1925-1930 рр: хлів, оборіг, стодола, комора, пчолинок.

Музей придбав садибу у 1978 році, відтоді вона доповнює етнозону «Рівнинне Закарпаття».

Нагадаємо також, що у Львівському скансені взялися за реставраційні роботи одного з центральних об'єктів музею – школи з села Бусовисько на Самбірщині. В такій школі колись мешкав вчитель, у його розпорядженні були вітальня, спальня, кухня і комора.

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!