45% українців сподіваються в 2021 році подолати пандемію. Чого ще очікують

506 0
Негативні очікування українці мають також і щодо настання миру на Донбасу, покращення ситуації з верховенством права та зниження рівня злочинності.
Фото: freepik

Фото: freepik

45% українців вважають, що епідемію коронавірусу в 2021 році буде подолано, 46% – що ні. Про це свідчать результати опитування фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Окрім цього, лише 15% вважають, що у новому році гривня стане більш стабільною, 25% очікують зростання добробуту, 12% вважають можливим зменшення тарифів.

Негативні очікування українці мають також і щодо настання миру на Донбасу, покращення ситуації з верховенством права та зниження рівня злочинності. Близько 20% вірять, що 2021 року на Донбасі запанує мир, у покарання корупціонерів вірять лише 10% громадян, стільки ж – у зниження рівня злочинності. Дещо більше, 18%, очікують у 2021 році покращення ситуації зі справедливим правосуддям.

Читайте також: Україна може безкоштовно отримати від COVAX удвічі більше доз вакцини

Значно більше українців вірять у кадрові зміни в органах влади у новому році. 25% вважають, що у 2021 році можливі дострокові вибори Президента, 33% вважають можливими дострокові вибори Верховної Ради, 39% вважають, що імовірною є зміна уряду протягом 2021 році.

Додамо, що опитування проводили з 5 до 13 грудня у всіх регіонах України, крім тимчасово окупованого Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей. 2004 респондентів, які проживають у 131 населеному пункті, опитали методом особистого інтерв'ю face-to-face. Вибірка репрезентативна для дорослого населення від 18 років. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3%.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!